Trwa ładowanie...
d17zn9t

Kancelaria Prawna-Inkaso WEC liczy na przekroczenie prognoz jednost. zysku w br.

Warszawa, 25.11.2015 (ISBnews) - Kancelaria Prawna-Inkaso WEC dostrzega duże szanse na przekroczenie prognozy jednostkowego zysku netto w 2015 r. w wysokości ok. 250-350 tys., gdyż prognoza została już osiągnięta po trzech kwartałach br. Spółka podtrzymuje też prognozy jednostkowych przychodów ze sprzedaży na poziomie ok. 5,5-6 mln zł w 2015 r. i plany regularnego dzielenia się zyskami z akcjonariuszami, poinformował prezes Remigiusz Brzeziński.

Share
d17zn9t

"Bardzo dobre wyniki finansowe za III kw. 2015 r. potwierdzają naszą silną pozycję na rynku windykacji sektora przedsiębiorstw, którą planujemy umacniać poprzez rozwój sieci sprzedaży stacjonarnej i mobilnej. W zeszłym kwartale dążyliśmy do otworzenia nowego biura sprzedaży w Katowicach, zwiększenia liczby ofert sprzedaży wierzytelności umieszczonych na internetowej giełdzie wierzytelności www.giełda-dlugow.net oraz nawiązania współpracy z wyspecjalizowanymi firmami windykacyjnymi, m.in z Euleo w zakresie odzyskiwania wierzytelności publikowanych na portalu. Ponadto w celu budowania przewagi rynkowej, w połowie września do naszej oferty wprowadziliśmy nowe produkty: mikrofaktoring oraz usługi odszkodowawcze za szkody osobowe i rzeczowe" - powiedział Brzeziński, cytowany w komunikacie.

Prognoza jednostkowego zysku netto na 2015 r. w wysokości ok. 250-350 tys., została już osiągnięta po trzech kwartałach 2015 r.

"W związku z uzyskanymi wynikami finansowymi, podtrzymujemy ogłoszone prognozy na 2015 r., tj. jednostkowe przychody ze sprzedaży na poziomie ok. 5,5-6 mln zł. Przewidujemy, że zysk netto na koniec 2015 r. przekroczy założoną prognozę, a także potwierdzamy plany związane z dalszą poprawą wyników finansowych i regularnym dzieleniem się zyskiem z akcjonariuszami w postaci dywidendy" - powiedział prezes.

d17zn9t

W III kw. grupa osiągnęła skonsolidowany zysk netto w wysokości ok. 129,8 tys. zł, w stosunku do 62,9 tys. zł straty netto rok wcześniej. Jednostkowy zysk netto spółki wyniósł 92,8 tys. zł, w porównaniu do 16,8 tys zł straty netto w III kw. 2014 r.

Skonsolidowany zysk netto po trzech kwartałach 2015 r. wyniósł 409,6 tys zł w porównaniu z 52,1 tys. zł straty netto rok wcześniej, zaś jednostkowy zysk netto po trzech kwartałach br. roku wyniósł 318,7 tys. zł wobec 11,3 tys. zł zysku netto rok wcześniej.

Przychody grupy ze sprzedaży wyniosły w III kw. blisko 1,36 mln zł, podczas gdy jednostkowe przychody ze sprzedaży spółki w tym okresie wyniosły ok. 1,33 mln zł. Zarówno skonsolidowane, jak i jednostkowe przychody ze sprzedaży wzrosły o ok. 33% r/r.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży po trzech kwartałach br. wyniosły ok. 3,97 mln zł i wzrosły o 27% r/r, podczas gdy jednostkowe przychody ze sprzedaży sięgnęły ok. 3,89 mln zł i wzrosły o 25% r/r. Wzrost wartości przychodów ze sprzedaży wynikał z realizacji strategii pozyskiwania coraz większej liczby zleceń inkasa windykacyjnego o najwyższym poziomie ściągalności oraz maksymalizacji zysku na każdym zleceniu, w tym na dodatkowych usługach prawnych.

d17zn9t

W tym okresie spółka pozyskała zlecenia o wartości blisko 7 mln złotych i przeprowadziła 9 szkoleń dla przedsiębiorców z zakresu zarządzania wierzytelnościami. Spółka zależna Kancelaria Prawna WEC Sroczyński i Wspólnicy sp.k. wykonała usługi prawne dla 30 podmiotów spoza grupy, a SME Solutions sp. z o.o., pośredniczyła w zakupie wierzytelności gospodarczych o wartości ok. 1 mln zł dla partnera spoza grupy.

Skonsolidowany zysk z działalności operacyjnej w III kw. 2015 r. wyniósł ok. 163,3 tys. zł wobec ok. 56,3 tys. zł straty rok wcześniej. Jednostkowy zysk z działalności operacyjnej sięgnął ok. 124 tys. zł w porównaniu do ok. 11,5 tys. zł straty rok wcześniej. Dynamika wzrostu wartości przychodów była większa niż dynamika wzrostu ponoszonych kosztów operacyjnych.

Kancelaria Prawna - Inkaso WEC jest notowana na NewConnect. Od 20 lat specjalizuje się szczególnie w obsłudze wierzytelności dla spółek z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z segmentu B2B.

(ISBnews)

d17zn9t

Podziel się opinią

Share
d17zn9t
d17zn9t