Trwa ładowanie...
d3eg1my

Kancelaria Prawna-Inkaso WEC poprawia wyniki i podtrzymuje prognozy na 2016 r.

Warszawa, 14.11.2016 (ISBnews) - Kancelaria Prawna-Inkaso WEC wypracowała 0,42 mln zł jednostkowego zysku netto po trzech kwartałach br., co stanowi wzrost o 30% r/r. Spółka w III kwartale pozyskała 330 zleceń windykacyjnych o wartości blisko 10 mln zł, a wartość przychodu z tytułu obrotu wierzytelnościami wzrosła o 880% r/r. W ocenie zarządu, uzyskane wyniki, jak również prowadzone działania, pozwalają realnie myśleć o osiągnięciu założonych prognoz finansowych w bieżącym roku, poinformował prezes Remigiusz Brzeziński. 

Share
d3eg1my

"Oceniamy te wyniki jako bardzo dobre i potwierdzające stabilny rozwój spółki. Dlatego też podtrzymujemy prognozę finansową dla Kancelarii WEC, którą ogłosiliśmy w lipcu, a która zakładała osiągnięcie na koniec 2016 r. przychodów w wysokości co najmniej 6 mln zł oraz zysku netto w wysokości co najmniej 400 tys. zł" - powiedział Brzeziński, cytowany w komunikacie.

Po trzech kwartałach jednostkowe przychody Kancelarii Prawnej-Inkaso WEC wyniosły 3,98 mln zł wobec 3,89 mln zł rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 0,42 mln zł w I-III kw. wobec 0,32 mln zł rok wcześniej. W samym III kw. zysk jednostkowy wyniósł 0,16 mln zł, zaś przychody sięgnęły 1,34 mln zł.

W kolejnych kwartałach spółka zamierza kontynuować działalność polegającą na zdobywaniu zleceń inkasa windykacyjnego. Będzie przy tym dążyć do pozyskiwania jak największej liczby zleceń jak najwyższej jakości, co umożliwi zmaksymalizowanie zysku na zleceniu. Działania te będą prowadzone także na nowych rynkach, takich jak Ukraina, gdzie obecnie rozwijana jest akwizycja usług Kancelarii.

d3eg1my

Na przełomie II i III kwartału 2016 r. spółka rozpoczęła sprzedaż usług faktoringowych, oferując klientom usługi mikroFaktoringu, skierowane przede wszystkim do mikro i małych przedsiębiorstw, które potrzebują limitu do 50 tys. zł miesięcznie. Kancelaria widzi w tym segmencie duże perspektywy wzrostu.

Do tej pory zawarte zostały umowy udzielające klientom limit faktoringowy na kwotę ponad 400 tys. zł. Przychody z tej usługi będą uwidaczniać się w przychodach spółki począwszy od IV kwartału 2016 r.

"Po II kwartale 2016 r. wielkość polskiego rynku wierzytelności szacowana jest na ponad 85 mld zł. To o 8% więcej niż w I kw. br. i o 31% więcej niż rok temu. Widać, że ta gałąź gospodarki dynamicznie rośnie. Oceniamy, że rynek samych wierzytelności B2B to ok. 2,5 mld zł. Jest to o 94% więcej niż w II kw. roku ubiegłego" - powiedział Brzeziński ISBnews.

W jego ocenie, rynek faktoringu w Polsce cały czas znajduje się w fazie intensywnego rozwoju (z roku na rok są to dwucyfrowe wzrosty liczby sfinansowanych klientów i obrotów) - usługa faktoringu będzie się upowszechniać i zwiększać się będzie grono klientów, dla których będzie ona dostępna.

d3eg1my

Spółka pragnie wpisać się w ten trend rynkowy i wykorzystać względnie mało jeszcze zagospodarowany segment mikro i małych przedsiębiorstw (segment ma średnio wyższe marże od pozostałych i stanowi atrakcyjny kierunek inwestycji). Oprócz tych działań spółka dywersyfikuje przychody poprzez organizowanie szkoleń prawnych, jak również świadczenie szeregu innych usług z zakresu zarządzania wierzytelnościami.

We wrześniu br. Kancelaria znalazła się pośród 90 spółek z nowo utworzonego, najbardziej obecnie prestiżowego, indeksu NewConnect - NC Focus.

Kancelaria Prawna-Inkaso WEC to spółka działająca od ponad 20 lat na rynku windykacji B2B. Od maja 2015 r. notowana jest na NewConnect.

(ISBnews)

d3eg1my

Podziel się opinią

Share
d3eg1my
d3eg1my