Trwa ładowanie...

Kapelani też dostaną podwyżki

Na podwyżki i to o 300 zł mogą liczyć nawet kapelani więzienni. A to dlatego, że szykują się podwyżki w budżetówce. Jakie będą nowe zasady wynagradzania?

Share
Kapelani też dostaną podwyżki
d2cuulp

Na podwyżki i to o 300 zł mogą liczyć nawet kapelani więzienni, informuje "Rzeczpospolita". A to dlatego, że szykują się podwyżki w budżetówce. Jakie będą nowe zasady wynagradzania?

Cywilni pracownicy zakładów karnych nie będą już mieli dodatku za pracę w warunkach uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia. W zamian pojawi się fakultatywny dodatek specjalny, informuje "Rzeczpospolita".

Rozporządzenie z 22 kwietnia 2008 r. weszło w życie z dniem ogłoszenia (czyli 29 kwietnia 2008r.), nowe stawki wynagrodzenia zasadniczego obowiązują jednak od 1 stycznia 2008 r. - bo do podwyższenia wynagrodzeń dla budżetówki dochodzi w ciągu trzech miesięcy po ogłoszeniu budżetu z wyrównaniem od 1 dnia początku danego roku. Minimalne kwoty wzrosły o 8,3 – 19,04 proc., a maksymalne o około 10 proc. Na przykład dla psychologa i wychowawcy w aresztach śledczych i zakładach karnych zostały przyporządkowane widełki 1500 – 1960 zł (wcześniej było to 1350 – 1780 zł). Nie zmieniły się natomiast dotychczasowe regulacje o dodatku za wysługę lat, za pracę w porze nocnej, funduszu premiowym, funduszu nagród oraz pozostałych świadczeniach pieniężnych, np. nagrodach jubileuszowych, odprawach emerytalnych i rentowych.

d2cuulp

"Rzeczpospolita" pisze, że nowe rozporządzenie nie zawiera natomiast wcześniejszej regulacji o wysokości i warunkach przyznawania dodatku za prace wykonywane w warunkach uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia. Nie znaczy to jednak, że ten dodatek w ogóle znika albo że pracownicy stracą na dotychczasowych wynagrodzeniach. Stosownie do warunków świadczonej pracy pracodawcy będą mogli wynagradzać pracowników, przyznając im dodatek specjalny (za okresowe zwiększenie obowiązków służbowych lub powierzenie dodatkowych zadań). Pracodawca nie ma obowiązku go przyznać.

d2cuulp

Podziel się opinią

Share
d2cuulp
d2cuulp