Trwa ładowanie...
d319nxm
d319nxm

Karpiński: Warto rozważyć konsolidację polskiego sektora energetycznego

Warszawa, 10.12.2014 (ISBnews) - Konsolidacja polskiego sektora energetycznego jest, z punktu widzenia polskiego przemysłu, godna rozważenia, poinformował agencję ISBnews minister skarbu Włodzimierz Karpiński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d319nxm

"Problem konsolidacji energetyki jest bardzo ciekawy, ponieważ porównując do Europy największe polski firmy są na ich tle bardzo małe. Z punktu widzenia interesów całej branży i przemysłu polskiego - na pewno jest to rzecz do analizy. Wszystko, co jest efektywne ekonomicznie jest godne rozważenia" - powiedział Karpiński w rozmowie z ISBnews podczas wręczenia nagród Superbiznesu.

Minister skarbu przypomniał, że w Polsce są dobre przykłady pokazujące skuteczność polityki budowy wartości, której konsekwencją jest dalszy rozwój i globalna ekspansja. Do tego konieczne więc jest wzmocnienie sektora oraz jego liderów.

"Jedną z najbardziej strukturalnie ułożonych grup kapitałowych w sensie korporacyjnym jest PKN Orlen. Dojrzał przez lata, ma aktywności poza granicami, inwestuje, akwizycje robi w Ameryce Północnej. Podobnie KGHM. Przy nich grupy energetyczne są znacznie gorzej postrzegane, a PGNiG jeszcze niżej" - podsumował Karpiński.

Pod koniec ub.r. Karpiński zapowiadał, że resort rozważy koncepcję fuzji w branży energetycznej. Zaznaczył jednak wówczas, że musi poczekać na aktualizację polityki energetycznej.

Lesław Kretowicz, Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d319nxm

Podziel się opinią

Share
d319nxm
d319nxm