Trwa ładowanie...
d4jh9z7

Karta nauczyciela tańsza, choć bez rewolucji

Nauczyciele nie będą dłużej pracować, ale stracą wolne w przerwach świątecznych
Share
Karta nauczyciela tańsza, choć bez rewolucji
d4jh9z7

Nauczyciele nie będą dłużej pracować, ale stracą wolne w przerwach świątecznych - pisze "Rzeczpospolita". Dziennik dotarł do założeń nowelizacji Karty Nauczyciela, które przyjęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zmiany mają obowiązywać od stycznia.

Ministerstwo skierowało projekt do konsultacji społecznych. Jeśli zmiany wejdą w życie, nauczyciele stracą trzy roczne płatne przerwy w pracy, z których mogą korzystać po siedmiu latach stażu. MEN chce, by prawo do urlopu dla poratowania zdrowia nauczyciele mieli po 20 latach pracy w zawodzie.

Zmienić mają się też zasady przyznawania urlopów wypoczynkowych nauczycielom. Nie będą już mogli korzystać z płatnego wolnego przez dwa miesiące wakacji, ferie zimowe i wszystkie przerwy świąteczne. Aby wziąć wolne w czasie świąt wielkanocnych czy "majówki", będą musieli złożyć wniosek urlopowy na dni między świętami a długim weekendem. Nauczyciel, który wykorzysta wolne na długie święta, będzie musiał przyjść w wakacje do pracy i zająć się pracą na rzecz szkoły lub samodoskonaleniem zawodowym.

Polecamy: Zobacz, kiedy przysługuje 100 proc. pensji na L4

(AS)

Praca w biurze. Duży wybór ofert. Sprawdź!

d4jh9z7

Podziel się opinią

Share
d4jh9z7
d4jh9z7