ycipk-2vzqtr

Kaufland chce przejąć kolejny sklep Tesco. Tym razem w Warszawie

Kaufland Polska złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie nabycia części mienia Tesco Polska. Chodzi o sklep w Warszawie przy ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kaufland chce przejąć kolejny market Tesco. Tym razem w Warszawie
Kaufland chce przejąć kolejny market Tesco. Tym razem w Warszawie (WP.PL)
ycipk-2vzqtr

Wniosek wpłynął 3 października, sprawa jest w toku.

"W ramach zamierzonej koncentracji Kaudland nabędzie mienie Tesco Polska. Chodzi o prawa i obowiązki do części powierzchni handlowej, (...) zlokalizowanej w Warszawie przy ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa 'Nila' 41" - czytamy w komunikacie.

To nie pierwszy taki wniosek. W ubiegłym miesiącu informowaliśmy o tym, że Kaufland złożył w UOKiK wniosek o przejęcie 5 innych placówek handlowych Tesco.

ycipk-2vzqtr

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Wnioski dotyczyły wówczas wielkopowierzchniowych sklepów detalicznych w Krakowie przy ul. Wielickiej 259, w Warszawie przy ul. Stalowej 60/64, we Wrocławiu przy ul. Długiej 37/47, w Lublinie przy ul. Orkana 4, w Gdańsku przy ul. Cienistej 30.

Zgłaszane koncentracje stanowiły drugi etap wieloetapowej koncentracji.

ycipk-2vzqtr

Kaufland należy do międzynarodowej Grupy Schwarz. Grupa Schwarz poprzez sieci Lidl i Kaufland prowadzi działalność głównie w sektorze handlu detalicznego artykułami spożywczymi i przemysłowymi w ponad 30 krajach, a ponadto m. in. w zakresie zbiórki, handlu i wprowadzania do obrotu surowców wtórnych (marka PreZero). W Polsce Grupa Schwarz działa poprzez własne sieci Kaufland, Lidl i PreZero.

Tesco Polska prowadzi na terenie Polski sieć wielkopowierzchniowych sklepów detalicznych z niewyspecjalizowaną sprzedażą AKCU. Tesco Gocław jest jednym ze sklepów należących do ww. sieci.

ycipk-2vzqtr

Tesco Polska jest częścią brytyjskiej Grupy Tesco, na czele której stoi Tesco plc, z siedzibą w Welwyn Garden City w Wielkiej Brytanii. Grupa Tesco jest międzynarodową grupą kapitałową prowadzącą działalność głównie w zakresie sprzedaży detalicznej artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2vzqtr

ycipk-2vzqtr
ycipk-2vzqtr