Trwa ładowanie...

Kaufland otworzy sklep internetowy? Sieć planuje rozwój na polskim rynku

Najpierw Carrefour, teraz Kaufland Polska? Kolejny market planuje wprowadzenie sklepu internetowego.

Kaufland otworzy sklep internetowy? Sieć planuje rozwój na polskim rynkuFot: Mateuszgdynia/wikimedia/CC BY-SA 4.0
d4n2gzm
d4n2gzm

Popularna sieć marketów potwierdza, że rozważa tę formę sprzedaży. Jak podaje portal dlahandlu.pl, zdaniem ekspertów impulsem do działań może być podatek handlowy, który właśnie wszedł w życie.

- Sprzedaż internetowa jest obecnie testowana na rynku niemieckim. Kaufland Polska również rozważa tę formę sprzedaży - informuje Biuro Prasowe sieci. To kolejna marka, która dołączy do grona internetowych sprzedawców. Pod koniec ubiegłego roku, nowy kanał uruchomił Carrefour. Niedawno, utworzenie sklepu online w Polsce zapowiedziała Ikea.

Czy posunięcia sklepów są odpowiedzią na wprowadzony podatek od sprzedaży detalicznej? Eksperci w rozmowie z portalem dlahandlu.pl zapowiadają, że może on przyspieszyć wejście niektórych sieci w automatyzację i wielokanałowość sprzedaży. W rozmowie z Wirtualną Polską, sieć Kaufland nie potwierdza jednak związku z podatkiem handlowym.

Kaufland to niemiecka sieć marketów należących do niemieckiej grupy Schwarz. Działa w wielu państwach Europy. W Polsce jest obecna od 2001 roku. W ciągu piętnastu lat działalności, na terenie naszego kraju powstało ponad 200 sklepów wielkopowierzchniowych.

d4n2gzm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n2gzm