Trwa ładowanie...
d174mau

KGHM ma porozumienie z Grupą Azoty ws. zagospodarowania złóż surowców chemicznych

10.01. Warszawa (PAP) - KGHM podpisał z Gdańskimi Zakładami Nawozów Fosforowych Fosfory, spółką zależną Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy, porozumienie o współpracy dotyczące...

d174mau
d174mau

10.01. Warszawa (PAP) - KGHM podpisał z Gdańskimi Zakładami Nawozów Fosforowych Fosfory, spółką zależną Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy, porozumienie o współpracy dotyczące wspólnego zagospodarowania złóż surowców chemicznych - poinformowały w komunikatach KGHM i Grupa Azoty. To kolejny krok po tym, jak firmy podpisały w sierpniu zeszłego roku list intencyjny w tej sprawie.

"Zawarcie porozumienia jest kontynuacją współpracy zapoczątkowanej podpisaniem przez KGHM Polska Miedź SA oraz Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych Fosfory Sp. z o.o. listu intencyjnego o wzajemnej współpracy przy realizacji projektów eksploracyjnych, dotyczących poszukiwania i rozpoznawania złóż surowców chemicznych, w tym soli potasowych, projektów górniczych związanych z zagospodarowaniem istniejących złóż surowców chemicznych, w kraju i za granicą oraz zagospodarowania surowców wtórnych (odpadów) w celu odzyskania metali krytycznych (w tym metali ziem rzadkich)" - napisano w raporcie.

Porozumienie dopuszcza, by w projekcie współuczestniczyły inne podmioty z grupy kapitałowej KGHM i Grupy Azoty.

Firmy określiły warunki i etapy dalszej współpracy, w tym uzgodniły szczegółowe warunki umowy inwestycyjnej "określającej w szczególności zasady powołania i prowadzenia działalności przez spółkę celową, która będzie realizowała projekt, uzyskanie zgody antymonopolowej i zgód korporacyjnych na jej powołanie oraz zasady zakupu od tej spółki surowców".

d174mau

Liderem całego projektu będzie KGHM. Udział kapitałowy Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy i Gdańskich Zakładów Nawozów Fosforowych Fosfory w spółce celowej oraz projektach realizowanych przez nią "będzie wynosił zasadniczo 50 proc.".

Pod koniec sierpnia KGHM i Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych, spółka zależna Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy, poinformowały o podpisaniu listu intencyjnego dotyczącego wzajemnej współpracy przy realizacji projektów eksploracyjnych. (PAP)

morb/ jow/ osz/

d174mau
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d174mau