Trwa ładowanie...

Kiedy 800 plus? Dodatkowe przelewy dopiero za kilka miesięcy

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci, który przewiduje wzrost kwoty comiesięcznego świadczenia do 800 zł na każde dziecko od 1 stycznia 2024 r. Ale pieniądze na kontach pojawią się najwcześniej w lutym.

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy, który przewiduje wzrost kwoty comiesięcznego świadczenia do 800 zł Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy, który przewiduje wzrost kwoty comiesięcznego świadczenia do 800 zł Źródło: PAP, fot: PAP/Radek Pietruszka
dhpcypa
dhpcypa

Premier Mateusz Morawiecki oraz minister rodziny Marlena Maląg symbolicznie podpisali ustawę na festynie w ogrodach KPRM. Premier Morawiecki podkreślił, że program 500 plus staje się programem 800 plus, co ma na celu podniesienie szacunku wobec rodzin, zwiększenie szans dla wszystkich dzieci i umożliwienie im uczestnictwa w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, sportowych oraz wyjazdach na wakacje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tłumy w Mielnie. "Relaks wszystkim nam jest potrzebny"

Podwyżka świadczenia z 500 zł na 800 zł zostanie wprowadzona w życie w 2024 r., a pieniądze mają zostać wypłacone do 29 lutego 2024 r. z wyrównaniem od 1 stycznia. Rodzice nie będą musieli składać wniosku.

dhpcypa

Szef rządu dodał, że program 500 plus wyeliminował ubóstwo i przypomniał, że jeszcze kilka lat temu, za czasów rządów liberałów, wiele dzieci musiało nosić rzeczy po starszym rodzeństwie, bo nie stać było na kupno nowych. - Trzeba było kombinować, żeby pozyskać podręczniki, a wiele dzieci ich nie miało - stwierdził premier.

Morawiecki odniósł się również do zarzutów, że zmiana w sztandarowym programie PiS jest skutkiem "zjedzenia" świadczenia w dotychczasowej wysokości 500 zł miesięcznie przez inflację.

Premier: inflacja "nie zjada" świadczenia 500 plus

Zapewnił, że to nieprawda, ponieważ inflacja łączna będzie znacznie niższa na koniec tego roku niż podniesione 800 plus. Premier dodał, że Polska ma taki program, ponieważ jest obozem politycznym, który dotrzymuje słowa, choć czasem może się gdzieś potknąć.

Minister rodziny Marlena Maląg podkreśliła, że rząd dotrzymuje słowa i prowadzi politykę prorodzinną, która musi być kompleksowa i długofalowa. Zaznaczyła, że inwestycje w przyszłość Polski obejmują infrastrukturę, rozbudowę dróg oraz setki miliardów złotych przeznaczonych na poprawę warunków życia rodzin. Najważniejszą inwestycją jest jednak ta w kapitał ludzki, co zostało zrealizowane dzięki programowi 500 plus.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dhpcypa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhpcypa