Trwa ładowanie...
d5p3p8b

KNF chce nałożyć na Bank Millennium bufor wys. 0,25% łącznej kwoty na ryzyko

Warszawa, 18.08.2016 (ISBnews) -  Komitet Stabilności Finansowej (KSF) wyraził pozytywną opinię w sprawie zidentyfikowania przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) Banku Millennium jako innej instytucji o znaczeniu systemowym oraz w sprawie nałożenia (na zasadzie skonsolidowanej i indywidualnej) bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym w wysokości równoważnej 0,25% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko, obliczonej zgodnie z art. 92 ust. 3 rozporządzenia UE nr 575/2013, podał bank.

Share
d5p3p8b

"Bank jest stroną postępowania administracyjnego prowadzonego przez KNF w przedmiocie identyfikacji banku jako innej instytucji o znaczeniu systemowym i nałożenia na bank (na zasadzie skonsolidowanej i indywidualnej) bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym. Do chwili publikacji niniejszego raportu bank nie otrzymał jakiejkolwiek decyzji KNF wydanej w ramach powyższego postępowania administracyjnego" - czytamy w komunikacie.

Bank nie dysponuje informacjami odnośnie terminu zakończenia postępowania i zastosowania przedmiotowego bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym. O otrzymaniu decyzji KNF wydanej w powyższym postępowaniu administracyjnym bank poinformuje w odrębnym raporcie, podano także.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

(ISBnews)

d5p3p8b

Podziel się opinią

Share
d5p3p8b
d5p3p8b