Trwa ładowanie...
d27ic6z
knf

KNF sprawdzi, czy DWS Polska TFI nie naruszył prawa

Komisja Nadzoru Finansowego sprawdzi, czy decyzja DWS Polska TFI o zawieszeniu wyceny oraz odkupu jednostek uczestnictwa trzech funduszy miała uzasadnienie i czy była zgodna z prawem - powiedziała w czwartek PAP rzeczniczka prasowa KNF Katarzyna Biela.
Share
d27ic6z

DWS Polska TFI podał w środę, że zawiesił wycenę oraz zbywanie i odkupywanie jednostek uczestnictwa trzech swoich funduszy: DWS Polska FIO Dłużnych Papierów Wartościowych, DWS Polska FIO Płynna Lokata i DWS Polska FIO Płynna Lokata Plus.

Zawieszenie wyceny było spowodowane odbiegającą od standardowych procedur sprzedażą obligacji: Earls Eight i Eirles Three, które wchodziły w skład portfela tych funduszy.

Prezes DWS Polska TFI Jan Mieczkowski powiedział PAP w czwartek, że firma zakończyła już analizę zasad wyceny jednego ze składników portfeli tych funduszy i w poniedziałek przywróci możliwość wypłat.

d27ic6z

Analityk Analiz Online Grzegorz Raupuk powiedział PAP w czwartek, że sprawa jest o tyle niepokojąca, iż dotyczy jednego z tak zwanych funduszy bezpiecznych. Jego zdaniem, może to podważyć zaufanie do tego segmentu rynku.

Fundusze bezpieczne inwestują w papiery wartościowe o stałym dochodzie, takie jak bony i obligacje skarbowe. Nie inwestują w akcje. DWS Polska Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA jest firmą zarządzającą funduszami inwestycyjnymi, założoną pośrednio przez Deutsche Bank AG.

DWS Polska TFI rozpoczęło sprzedaż jednostek uczestnictwa 2 stycznia 1998 roku. Towarzystwo zarządza aktywami jedenastu funduszy i piętnastu subfunduszy.

d27ic6z

Podziel się opinią

Share
d27ic6z
d27ic6z