Trwa ładowanie...
d43t59q

KNF zaleciła Raiffeisen Polbankowi dodatkowe 2,08 pkt proc. wymogu kapitałowego

Warszawa, 26.10.2015 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaleciła Raiffeisen Polbankowi utrzymywanie funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego na poziomie 2,08 pkt proc. w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych, podał bank.

Share
d43t59q

"Zgodnie z przedmiotową korespondencją KNF zaleca utrzymywanie przez bank funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego na poziomie 2,08 pkt proc., w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych, który powinien składać się co najmniej w 75% z kapitału Tier 1 (co odpowiada 1,56 pkt proc.)" - czytamy w komunikacie.

Zalecenie obowiązuje od daty otrzymania pisma do czasu, kiedy KNF uzna - na podstawie analiz i oceny nadzorczej - że ryzyko związane z walutowymi kredytami hipotecznymi dla gospodarstw domowych, będące powodem nałożenia na bank dodatkowego wymogu kapitałowego uległo istotnej zmianie, podano także.

"Według stanu na 30 czerwca 2015 roku, łączny współczynnik kapitałowy banku (Total Capital Ratio) kształtował się na poziomie 14,31%. Po uwzględnieniu dodatkowego wymogu kapitałowego Bank spełnia zalecany przez KNF poziom współczynnika kapitałowego" - czytamy dalej.

d43t59q

Ponadto banki zostały poinformowane odrębnym pismem o zaleceniu utrzymywania - począwszy od 1 stycznia 2016 roku - wskaźników kapitałowych na poziomie co najmniej 10,25% współczynnika kapitału Tier 1 i 13,25% łącznego współczynnika kapitałowego, podał też Raiffeisen Polbank.

Raiffeisen Bank Polska S.A. - działający pod nazwą Raiffeisen Polbank - został założony w 1991 roku i jest jednym z najdłużej obecnych na polskim rynku banków z udziałem kapitału zagranicznego. Z początkiem 2013 roku awansował do grona największych banków w Polsce za sprawą połączenia z Polbank EFG S.A.

(ISBnews)

d43t59q

Podziel się opinią

Share
d43t59q
d43t59q