Trwa ładowanie...
dvw7zb2

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Polskiego Banku Komórek Macierzystych

Warszawa, 01.04.2016 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny sporządzony przez Polski Bank Komórek Macierzystych SA z siedzibą w Warszawie, w związku z ofertą publiczną akcji serii A, B, D, E, F, G, H oraz I oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A, B, C, D, E, F, G, H, I oraz J, podał urząd.

Share
dvw7zb2

Firmą inwestycyjną jest: Dom Maklerski mBanku oraz Haitong Bank oddział w Polsce.

Polski Bank Komórek Macierzystych ogłosił w połowie marca zamiar przeprowadzenia oferty publicznej akcji w I połowie br. oraz ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie ich do obrotu na GPW.

Jak podawano, planowana pierwsza oferta publiczna będzie obejmować do 2 320 062 akcji, stanowiących 49% kapitału zakładowego spółki, sprzedawanych przez wybranych akcjonariuszy, w tym do 1 651 214 akcji oferowanych przez największego akcjonariusza - EVF I Investments S.? r.l (podmiotem bezpośrednio dominującym nad EVF I Investments S.? r.l. jest fundusz Enterprise Venture Fund I, LP,). Intencją akcjonariuszy jest przydzielenie około 90% akcji oferowanych inwestorom instytucjonalnym i około 10% akcji oferowanych inwestorom detalicznym.

Przeprowadzenie oferty jest planowane w I połowie 2016 roku, jednak ostateczna decyzja dotycząca harmonogramu uzależniona będzie od sytuacji panującej na rynku, podawano również.

dvw7zb2

Polski Bank Komórek Macierzystych został założony w 2002 roku i zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i wieloletnim przechowywaniem komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych. Celem działalności PBKM jest zapewnienie dziecku lub członkom rodziny szybkiego dostępu do materiału biologicznego, który może być stosowany w nowoczesnych terapiach. Obecnie Grupa PBKM, operująca pod marką "Famicord Group', przechowuje około 122 tys. próbek komórek macierzystych lub tkanek, co plasuje ją wśród największych podmiotów zajmujących się tą działalnością w Europie.

W 2015 roku PBKM zanotował 104,8 mln zł przychodów, 27,3 mln zł EBITDA i 18,0 mln zł zysku netto wobec 85,0 mln zł przychodów, 18,9 mln zł EBITDA i 12,8 mln zł zysku netto w 2014 roku, przy czym EBITDA i zysk netto zostały skorygowane o zdarzenia nadzwyczajne.

(ISBnews)

dvw7zb2

Podziel się opinią

Share
dvw7zb2
dvw7zb2