Trwa ładowanie...
d1x8vce

KNF zatwierdziła prospekt Wittchen w zw. z debiutem na GPW

Warszawa, 14.10.2015 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Wittchen, sporządzony w związku z planowaną ofertą publiczną akcji oraz zamiarem ubiegania się o wprowadzenie akcji do obrotu na GPW, podała spółka. Spółka zapowiedziała na jutro konferencję prasową na temat planów debiutu giełdowego.

Share
d1x8vce

"Planowana oferta publiczna będzie obejmować zarówno akcje nowej emisji, jak i sprzedaż części akcji przez dotychczasowych akcjonariuszy spółki. Szczegóły oferty zostaną zaprezentowane po opublikowaniu prospektu emisyjnego" - czytamy w komunikacie.

W ub. tygodniu Grupa Wittchen podała, że zamierza przeprowadzić ofertę publiczną akcji oraz ubiegać się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Ostateczną decyzję uzależnia od warunków rynkowych.

W 2014 r. przychody ze sprzedaży grupy Wittchen sięgnęły 130,5 mln zł, co oznacza wzrost o 50% rok do roku, zaś zysk netto wyniósł 27,7 mln zł, czyli o 92% więcej niż w 2013 r.

Wittchen jest liderem na polskim rynku luksusowych dodatków i akcesoriów skórzanych. Prowadzi także sprzedaż luksusowego obuwia skórzanego i luksusowej odzieży skórzanej oraz akcesoriów podróżnych. Pod względem kanałów sprzedaży, Wittchen oprócz własnych salonów detalicznych (obecnie 54 sklepy Wittchen oraz 11 sklepów V Vip Collection), oferuje produkty także poprzez dynamicznie rozwijający się sklep internetowy oraz prowadzi sprzedaż do firm.

(ISBnews)

d1x8vce

Podziel się opinią

Share
d1x8vce
d1x8vce