Trwa ładowanie...
d3gx79b

KNF zgodziła się na dokonanie zmian w statucie Get Banku

01.12. Warszawa (PAP) - Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na dokonanie zmian w statucie Get Banku. Decyzja ta jest spełnieniem następnego warunku niezbędnego do podziału...
Share
d3gx79b

01.12. Warszawa (PAP) - Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na dokonanie zmian w statucie Get Banku. Decyzja ta jest spełnieniem następnego warunku niezbędnego do podziału Getin Holdingu - poinformował Getin Holding w czwartkowym komunikacie.

W środę KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Get Banku w związku z ofertą publiczną 2.142.465.631 akcji serii H. Prospekt ten zostanie opublikowany 5 grudnia 2011 roku.

Akcje te będą emitowane przez Get Bank w związku z podziałem Getin Holding.

d3gx79b

Dotychczasowi akcjonariusze Getin Holding otrzymują akcje nowej emisji zgodnie z dotychczasowym udziałem w Getin Holding. Parytet wymiany akcji Getin Holding na akcje Get Banku został ustalony na 2,926888.

W kolejnym etapie procesu, w 2012 roku, nastąpić ma połączenie upublicznionego Get Banku z Getin Noble Bankiem i przejmującym ma być Get Bank. Połączony bank zmieni nazwę na Getin Noble Bank.

W październiku NWZA Getin Holding zdecydowało o podziale spółki poprzez przeniesienie części majątku Getin Holding na Get Bank.

Część działalności Getin Holding, w skład której wchodzi przede wszystkim pakiet 93,71 proc. akcji Getin Noble Banku, została wydzielona do Get Banku.

Get Bank (wcześniej Allianz Bank) został kupiony przez Getin Holding pod koniec maja 2011 roku.

Po podziale grupa Getin Holdingu składa się z Centrali Getin Holding, Idea Banku, grupy TU Europa, Powszechnego Dom Kredytowego, Panoramy Finansów, MW Trade, grupy Carcade wraz z Kubanbankiem, Grupy Plus Banku, Sombelbanku oraz Getin International. (PAP)

seb/ asa/

d3gx79b

Podziel się opinią

Share
d3gx79b
d3gx79b