Trwa ładowanie...
d3jx9nd

Kodeks pracy. Ochrona przed zwolnieniem i odszkodowania. Nowe przepisy od soboty

Nowelizacja Kodeksu pracy dodatkowo zabezpieczy pracownika. Łatwiej będzie dochodzić odszkodowania za nękanie lub nierówne traktowanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pracownik dostanie większe prawa i ochronę przed mobbingiem.
Pracownik dostanie większe prawa i ochronę przed mobbingiem. (Fotolia, Fot: fotolia)
d3jx9nd

Pracownicy mają być bardziej zabezpieczeni. Od soboty wchodzą w życie przepisy znowelizowanego Kodeksu Pracy – przypomina Dziennik Gazeta Prawna. Co zyskują zatrudnieni?

Czytaj również: PPK z haczykiem. Oszczędzając na emeryturę, możesz stracić zasiłki

Po pierwsze będą mieli większą ochronę przed zwolnieniem i możliwość żądania rekompensaty za nękanie lub nierówne traktowanie w pracy. Rozszerzony zostanie katalog sytuacji, które będzie można uznać za mobbing.

d3jx9nd

W myśl nowych przepisów będzie można ubiegać się o odszykowanie za nękanie również będąc zatrudnionym, a nie jak do tej pory dopiero, kiedy można było dochodzić praw jeśli w związku z nękaniem zostało się zwolnionym, albo samemu zrezygnowano z pracy – wyjaśnia DGP.

Zobacz: Polacy wątpią w PPK. "Da się zauważyć nieufność"

Nowelizacja powstałą z inicjatywy prezydenta. Jak poinformowała kancelaria intencją były listy i pisma kierowane prezydenta, w których "pracownicy sygnalizowali wiele trudności związanych z realizowaniem niektórych uprawnień pracowniczych (..) prosząc o interwencję – wyjaśnia cytowane przez dziennik biuro prasowe Kancelarii Prezydenta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3jx9nd

Podziel się opinią

Share

d3jx9nd

d3jx9nd