Trwa ładowanie...

Kodeks pracy. Ochrona przed zwolnieniem i odszkodowania. Nowe przepisy od soboty

Nowelizacja Kodeksu pracy dodatkowo zabezpieczy pracownika. Łatwiej będzie dochodzić odszkodowania za nękanie lub nierówne traktowanie.

Share
Kodeks pracy. Ochrona przed zwolnieniem i odszkodowania. Nowe przepisy od soboty
Źródło: Fotolia, Fot: fotolia
d2thm6i

Pracownicy mają być bardziej zabezpieczeni. Od soboty wchodzą w życie przepisy znowelizowanego Kodeksu Pracy – przypomina Dziennik Gazeta Prawna. Co zyskują zatrudnieni?

Po pierwsze będą mieli większą ochronę przed zwolnieniem i możliwość żądania rekompensaty za nękanie lub nierówne traktowanie w pracy. Rozszerzony zostanie katalog sytuacji, które będzie można uznać za mobbing.

d2thm6i

W myśl nowych przepisów będzie można ubiegać się o odszykowanie za nękanie również będąc zatrudnionym, a nie jak do tej pory dopiero, kiedy można było dochodzić praw jeśli w związku z nękaniem zostało się zwolnionym, albo samemu zrezygnowano z pracy – wyjaśnia DGP.

Zobacz: Polacy wątpią w PPK. "Da się zauważyć nieufność"

Nowelizacja powstałą z inicjatywy prezydenta. Jak poinformowała kancelaria intencją były listy i pisma kierowane prezydenta, w których "pracownicy sygnalizowali wiele trudności związanych z realizowaniem niektórych uprawnień pracowniczych (..) prosząc o interwencję – wyjaśnia cytowane przez dziennik biuro prasowe Kancelarii Prezydenta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2thm6i

Podziel się opinią

Share
d2thm6i
d2thm6i