Trwa ładowanie...
d1v94pn

Kokaina w bananach. Odkryto kolejną partię

Policjanci odkryli kolejną partię kokainy ukrytej w kartonach z bananami, tym razem na terenie woj. śląskiego. W ciągu kilku dni na terenie całego kraju przechwycono 220 kg narkotyku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Narkotyki znalezione w pudłach z bananami
Narkotyki znalezione w pudłach z bananami (Policja.pl)
d1v94pn

Policjanci z woj. śląskiego odkryli kolejną partię kokainy w kartonach z bananami.

   Policja.pl
(Policja.pl)

- Nasze działania prowadzone są wielotorowo. Wiemy, że kokaina trafiła do Polski z Ekwadoru. Próbujmy ustalić, czy Polska była krajem docelowym, czy tranzytowym. Takich pytań w tym śledztwie jest bardzo wiele - mówi Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji.

d1v94pn

Czytaj także: Kokaina w bananach. "Pewnie ją będą palić na stosie"

Jak informujeportal tvn24.pl, na pytanie, czy to prawda, że narkotyki zabezpieczają wyspecjalizowani funkcjonariusze w obawie przed ich kradzieżą, Dawid Marciniak powiedział, że policjanci przygotowani są na różne warianty wydarzeń.

- Są to narkotyki o wartości kilkudziesięciu milionów złotych, dlatego musimy być przygotowani na różne scenariusze, a więc również na to, że ktoś będzie chciał je odzyskać. Mamy doświadczonych funkcjonariuszy i wykonujemy czynności w taki sposób, by dbać o bezpieczeństwo zarówno policjantów, jak i osób postronnych - dodaje Dawid Marciniak.

*Zobacz też: Kokaina w polskich sklepach. Kasjerki zdradzają kulisy *

Warte kilkadziesiąt milionów złotych narkotyki trafiły do sklepów popularnej sieci handlowej. Narkotyk był spakowany w małe paczki, schowane pod owocami. Odkryli je pracownicy sklepów w kilku województwach - mazowieckim, łódzkim, śląskim i dolnośląskim, podczas rozpakowywania towaru.

Śledczy uruchomili współpracę międzynarodową, między innymi w celu ustalenia nadawcy i odbiorcy narkotyków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1v94pn

Podziel się opinią

Share
d1v94pn
d1v94pn