ycipk-3pmb1t
IAR
1

Kolejne 800 mld dolarów interwencji

Rząd Stanów Zjednoczonych podejmuje kolejną interwencję na rynku finansowym. Departament skarbu ogłosił, że uruchamia program wsparcia kredytów hipotecznych i konsumenckich na kwotę 800 miliardów dolarów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejne 800 mld dolarów interwencji
(AFP)
ycipk-3pmb1t

Sekretarz skarbu Henry Paulson poinformował, że amerykański Bank Centralny wyda 600 miliardów dolarów na wykupienie tak zwanych "toksycznych obligacji" hipotecznych. Kolejne 200 miliardów zostanie przeznaczone na wsparcie rynku pożyczek studenckich i samochodowych oraz rynku kart kredytowych. Paulson wyjaśnił, że obecnie rynki te są prawie całkowicie zamrożone. Dodał, że miliony Amerykanów nie są w stanie otrzymać podstawowych pożyczek, gdyż oprocentowanie kart kredytowych szybko rośnie, co zwiększa koszty bieżących zakupów przez amerykańskie rodziny. Paulson wyjaśnił, że trudno dostępny kredyt zmniejsza popyt wewnętrzny co osłabia amerykańską gospodarkę. _ Od początku obecnego kryzysu finansowego naszym celem jest stabilizacja i wsparcie rynku kredytów, który jest kluczowy dla naszej gospodarki _ - zaznaczył.

Amerykański sekretarz skarbu poinformował, że obecny rząd USA konsultuje swoje decyzje z doradcami ekonomicznymi przyszłego prezydenta Baracka Obamy.

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3pmb1t

ycipk-3pmb1t
ycipk-3pmb1t