Trwa ładowanie...

Kolejne odszkodowanie wypłacone przez Ryanair. Tym razem za czekoladę

Zła sądowa passa Ryanaira trwa – po wypłacie odszkodowania pasażerce, na którą spadł bagaż, zgodził się wypłacić rekompensatę poparzonej 11-latce. Łącznie prawie milion złotych.

Share
Kolejne odszkodowanie wypłacone przez Ryanair. Tym razem za czekoladę
Źródło: iStock.com
d31vuzu

Irlandzka linia lotnicza Ryanair zgodziła się wypłacić 150 tys. euro (około 645 tys. zł) 11-latce, która na pokładzie samolotu oblała się gorącą czekoladą. Co istotne, Ryanair zgodził się wypłacić pieniądze, choć odmówił wzięcia na siebie winy za zdarzenie – donosi branżowy portal fly4free.

Poszkodowane dziecko przed sądem reprezentował ojciec, który przekonywał, że nikt nie uprzedził jego córki o tym, jak gorący może być kubek w dotyku, a w dodatku nie udzielił jej pomocy. Zamiast tego obsługa miała poprosić, by dziecko przeszło do toalety zmieć ubranie. I właśnie na brak pomocy jako czynnik pogarszający sytuację wskazywano przed sądem.

Odszkodowanie dla 11-letniej Amerykanki to niejedyne w ostatnim czasie pieniądze, które wypłacić musiała irlandzka linia. Łącznie 68 tys. euro (292 tys. zł) z konta Ryanaira trafiło do rąk 80-latki, na którą spadł bagaż z półki umieszczonej nad siedzeniem.

Linia lotnicza nie wytłumaczy się już strajkiem. Za opóźnienia muszą płacić

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31vuzu

Podziel się opinią

Share
d31vuzu
d31vuzu