Trwa ładowanie...

Kolejne utrudnienia dla klientów Santandera. 17 godzin przerwy konserwacyjnej

W najbliższą sobotę po raz kolejny klienci Santandera nie będą mogli korzystać z bankowości internetowej i mobilnej. Tym razem przerwa konserwacyjna potrwa 17 godzin. – Bardzo przepraszamy klientów, ale prace są konieczne, żeby zapewnić jak najwyższą jakość usług – mówi nam Monika Nowakowska, dyrektor departamentu PR banku.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Kolejne utrudnienia dla klientów Santandera. 17 godzin przerwy konserwacyjnejŹródło: WOJTEK LASKI/EAST NEWS, fot: Wojtek Laski/East News
d3ngyzl
d3ngyzl

„Z powodu prac konserwacyjnych 27 października 2018 roku w godzinach 0.00-17.00 nie będą mogli Państwo korzystać z większości funkcji bankowości internetowej i mobilnej. Przepraszamy za utrudnienia. W tym czasie będą mogli Państwo sprawdzić saldo i historię swoich produktów. Karty będą działać” – takie wiadomości do swoich klientów od kilku dni rozsyła Santander Bank Polska.

Jesteś klientem Santandera i masz już problem z dostępem do usług? Daj nam znać przez dziejesie.wp.pl

Klienci dawnego Banku Zachodniego nie kryją zdenerwowania. To bowiem nie pierwszy, ani nie drugi taki przypadek w tym miesiącu, o czym wielokrotnie pisaliśmy już na łamach naszego serwisu.

To rewolucja. W każdym banku założymy darmowe konto

Dokładnie dwa tygodnie wcześniej komunikat banku był bardzo podobny. Wtedy również karty miały działać, ale – jak informowali wściekli klienci w mediach społecznościowych – nie zawsze tak było.

WP Finanse
Źródło: WP Finanse, fot: WP Finanse

- To prawda, ale pragnę zauważyć, że problem wtedy dotyczył około 5 proc. naszych klientów. Przy czym nie dziwię się klientom, bo gdyby moje transakcje były odrzucane, to też bym się denerwowała – wyjaśnia Monika Nowakowska, dyrektor departamentu PR Santandera. I zapewnia, że tym razem problemów z płatnością nie powinno być.

d3ngyzl

Podobnie jak z bankomatami, które awarii uległy niemal tydzień temu. W poniedziałkowy poranek klienci nie mogli korzystać z urządzań Santandera, a problemy usunięte zostały dopiero w południe.

W nocy z piątku na sobotę prace mają trwać aż przez 17 godzin. – Jesteśmy tuż przed połączeniem systemów z Deutsche Bankiem, stąd takie rozplanowanie części prac – tłumaczy Monika Nowakowska. – Z naszych analiz wynika, że właśnie w tym czasie nasi klienci stosunkowo najrzadziej korzystają z usług bankowości internetowej i mobilnej.

„Naprawdę w sobotę przewidujecie aż 17-godzinna przerwę w dostępie do bankowości mobilnej i internetowej? I to od północy do 17:00? Czyli znów trzeba się przygotować na problemy…” – napisał na Facebooku pan Szymon. Co więcej, ze względu na zbliżającą się zmianę czasu, również w nocy z soboty na niedzielę przez 3 godziny będzie problem z dostępnością usług.

Przedstawicielka banku kilkukrotnie przeprasza za naszym pośrednictwem za wszystkie niedogodności i podkreśla, że Santander jest w ciągłym kontakcie ze swoimi klientami. – Staramy się odpowiednio wcześniej informować o planowanych przerwach, już od środy wysyłamy naszym klientom powiadomienia o spodziewanych utrudnieniach – mówi nam Nowakowska. – Mamy nadzieję, że dzięki temu zdążą się oni przygotować i utrudnienia nie będą aż tak dotkliwe.

d3ngyzl

O to, czy sygnały ze strony klientów docierają również do odpowiednich instytucji, zapytaliśmy UOKiK i KNF. Odpowiedzi z UOKiK nie otrzymaliśmy do momentu publikacji materiału.

Komisja natomiast zwraca uwagę, że jej zadaniem jest nadzór nad kwestiami związanymi m. in. z brakiem ciągłości działania podmiotów, w tym również banków i wydawanie rekomendacji po dokonaniu inspekcji, także technicznych. Jak poinformował Jacek Barszczewski, p. o. dyrektora departamentu komunikacji KNF, Komisja "w uzasadnionych przypadkach kontaktuje się z bankami w celu uzyskania wyjaśnień na temat okoliczności wystąpienia poszczególnych awarii". Czy tak będzie w przypadku Santandera? Nie wiadomo.

Santander Bank Polska, do niedawna funkcjonujący pod nazwą Bank Zachodni WBK, to jeden z największych banków w Polsce. Na koniec czerwca konta w nim miało 4,5 mln Polaków, a sam bank od zajmującego drugie miejsce na rynku Banku Pekao dzieliło prawie 15 mld zł aktywów. Grupa kapitałowa Banku Pekao miała ich 184 mld zł, a Santandera (w tym Santander Consumer Bank) - 169 mld zł.

d3ngyzl

W związku z tym, że Santander ma niedługo przejąć aktywa Deutsche Banku, warte ponad 18 mld zł, to wysunie się na drugie miejsce pod tym względem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3ngyzl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ngyzl