Trwa ładowanie...

Kolory mają znaczenie i to duże. Tajemnice gąbek do mycia

Gąbka do zmywania naczyń to przedmiot, który zazwyczaj znajduje się w każdym gospodarstwie domowym. Niemniej jednak często zdarza się, że podczas zakupów sięgamy po pierwszą lepszą, przekonani, że wszystkie są takie same i spełnią swoje podstawowe zadanie.

Kolor gąbki ma znaczenie. Ludzie nie zwracają na to uwagiKolor gąbki ma znaczenie. Ludzie nie zwracają na to uwagiŹródło: Getty Images, fot: Kinga Krzeminska
d4k11zh
d4k11zh

Według informacji serwisu o2.pl, gąbki do mycia naczyń występują w różnych kolorach, a każdy z nich ma odmienne zastosowanie. Niestety często pomijamy tę kwestię, co może prowadzić do uszkodzenia naczyń.

Kilka kolorów. Każdy ma znaczenie

Jak podaje o2.pl, „Kolorystyka gąbek do zmywania naczyń jest zróżnicowana i każdy kolor odpowiada innemu typowi mycia – intensywnemu lub delikatnemu”. Zielona gąbka, najsztywniejsza z dostępnych, idealnie usuwa mocne zabrudzenia, ale trzeba jej używać ostrożnie, gdyż może porysować delikatne powierzchnie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Te szybkie pulpeciki posmakują każdemu. Nie oprze się nawet największy niejadek

Kolejną w hierarchii twardości jest gąbka czerwona. Jest delikatniejsza dla naczyń niż zielona i mniej prawdopodobne, że zarysuje powierzchnię. Niemniej jednak, dla kieliszków i porcelany, zalecane są jeszcze delikatniejsze gąbki.

d4k11zh

W takim przypadku najlepiej sprawdzą się gąbki do mycia naczyń w kolorze żółtym i niebieskim. Żółta gąbka doskonale poradzi sobie ze szklankami i kieliszkami do wina, natomiast niebieska, uważana za najdelikatniejszą ze wszystkich, poradzi sobie z porcelaną i - co ważne - patelniami czy brytfankami. Często zdarza się, że to właśnie te naczynia są mocno szorowane, co prowadzi do zniszczenia ich powierzchni. Niestety, skraca to ich żywotność – podsumowuje o2.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4k11zh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4k11zh

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj