Trwa ładowanie...

Komendanci straży pożarnej mogą stracić stanowiska

Rzecznik dyscyplinarny złoży wniosek o odwołanie ze stanowiska komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Augustowie (Podlaskie) i jego zastępcę.

Komendanci straży pożarnej mogą stracić stanowiskaŹródło: Jan Stanisławski, fot: Jan Stanisławski
d162bhx
d162bhx

Rzecznik dyscyplinarny złoży wniosek o odwołanie ze stanowiska komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Augustowie (Podlaskie) i jego zastępcę za przekroczenie uprawnień - poinformował PAP rzecznik prasowy Wojewódzkiej Komendy Straży Pożarnej w Białymstoku Marcin Janowski.

Pracownicy augustowskiej straży pożarnej złożyli skargę na swoich szefów do komendanta wojewódzkiego w Białymstoku; oskarżyli ich o to, że wykorzystywali ich do celów prywatnych, poniżali i ordynarnie odzywali się do nich w pracy. Chcą dymisji obu szefów.

Jak informuje Janowski, po przeprowadzonej kontroli okazało się, że zarówno komendant jak i jego zastępca przekroczyli swoje uprawnienia.

"W związku z tym rzecznik dyscyplinarny złoży wniosek do komisji dyscyplinarnej o odwołanie komendantów i przeniesienie ich na niższe stanowiska" - powiedział PAP Janowski.

Sprawą w augustowskiej placówce zajęła się także prokuratura, która bada, czy szefowie komendy nie nadużywali swoich stanowisk do celów prywatnych.

d162bhx

Przeciwko złemu traktowaniu w październiku tego roku zbuntowało się ok. 50 pracowników augustowskiej komendy. Strażacy w komunikacie dla mediów napisali, że musieli pomagać przy budowie domu komendanta, przeprowadzce do nowego domu czy wożeniu jego znajomych łodziami służbowymi. Strażacy mówią także, że szefowie zwracali się do nich: "pokemony", "geje, "ogry" i "debile".

Jak informuje Janowski, procedura dyscyplinarna potrwa ok. miesiąca. Komendant jest obecnie na zwolnieniu lekarskim. Jego obowiązki pełni zastępca.

(PAP)

d162bhx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d162bhx