Trwa ładowanie...
da655qs

Komołowski: parafowany projekt porozumienia przesłany radzie nadzorczej JSW (krótka2)

Parafowany po całonocnych rozmowach projekt porozumienia między związkami zawodowymi a zarządem JSW przesłano do akceptacji radzie nadzorczej spółki - poinformował w piątek mediator, b. wicepremier i minister pracy Longin Komołowski.

Share
da655qs

"Rozmowy były bardzo trudne, trwały całą noc" ­- powiedział w piątek dziennikarzom Komołowski. Poinformował, że przed chwilą obie strony parafowały projekt porozumienia.

"Ten projekt, po podpisaniu, mógłby stanowić porozumienie pomiędzy stronami. W odróżnieniu od poprzedniego protokołu, który był takim protokołem ustaleń i rozbieżności, ten projekt porozumienia zawiera, prawdę mówiąc, same uzgodnienia" - dodał. Poinformował też, że projekt został poszerzony m.in. o kwestie związane z programem oszczędnościowym.

"Niestety ciągle pozostaje postulat () personalny, którego ja, jako mediator nie jestem w stanie wypełnić" - zaznaczył.

da655qs

Dodał, że z tego powodu strona związkowa przesłała dokument do rady nadzorczej spółki "w celu zaakceptowania tego dokumentu i stworzenia przez radę nadzorczą możliwości w pełni zrealizowania postulatów strony społecznej".

Związkowcy jastrzębskiej spółki domagają się ustąpienia prezesa JSW Jarosława Zagórowskiego.

Komołowski wskazał, że realizacja postulatu związkowców dotycząca prezesa JSW zakończyłaby - jak informowali go związkowcy - strajk w spółce.

da655qs

Podziel się opinią

Share
da655qs
da655qs