Trwa ładowanie...
d3ktpom

Konflikt na Ukrainie nie zakłóca działalności Kernela; spółka rozważy rewizję prognozy

03.03. Warszawa (PAP) - Działalność Kernela przebiega bez zakłóceń mimo konfliktu na Ukrainie - poinformował Andrey Verevskiy, prezes spółki. Dodał, że Kernel analizuje sytuację i...

d3ktpom

03.03. Warszawa (PAP) - Działalność Kernela przebiega bez zakłóceń mimo konfliktu na Ukrainie - poinformował Andrey Verevskiy, prezes spółki. Dodał, że Kernel analizuje sytuację i podejmie decyzję o ewentualnej rewizji prognozy wyników na bieżący rok obrotowy.

"Działalność przebiega bez zakłóceń, zarówno na Ukrainie, jak i w Rosji" - powiedział Verevskiy podczas telekonferencji.

Dodał, że w normalnym trybie funkcjonuje system bankowy, płatności, eksport i silosy.

"Kernel nie ma żadnych aktywów trwałych na Krymie. Przenosimy zapasy z Krymu i nie mamy z tym kłopotów mimo obecności wojsk" - powiedział.

d3ktpom

Zapytany czy spółka podtrzymuje prognozę 250 mln dolarów EBITDA w bieżącym roku obrotowym, Verevskiy odpowiedział:

"Chcemy przyjrzeć się dalszemu rozwojowi wypadków i przeanalizować ich wpływ na finanse spółki. Dopiero potem zamierzamy wyjść do rynku z informacją".

"W przeszłym roku obrotowym nie spodziewamy się znaczącego wzrostu w żadnym z segmentów naszej działalności, jednak przewidujemy, że działalność rolnicza będzie miała pozytywny wpływ" - powiedział.

Verevskiy poinformował, że zwrot nadpłaconego VAT dotychczas przebiegał terminowo, jednak obecnie sytuacja jest inna. Dodał, że ze względu na trudną sytuację finansów publicznych Ukrainy rząd może rozważyć zwrot podatku w formie obligacji w walucie lokalnej. (PAP)

mj/ krba/ ana/

d3ktpom
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ktpom