Trwa ładowanie...

Koniec wypłat czternastych emerytur. Marlena Maląg przypomina o projektach dla seniorów

Marlena Maląg poinformowała o zakończeniu wypłat czternastych emerytur. Łącznie na ten cel przeznaczono 11 mld zł. Polityczka przypomniała także o innych programach skierowanych do seniorów. Szefowa resortu rodziny powiedziała też, że na dodatkowe wsparcie w 2021 r. 36 mld zł

Share
MalągMalągŹródło: KPRM, fot: Adam Guz
d4hmnmc

Szefowa resortu rodziny Marlena Maląg na konferencji prasowej w MRiPS poinformowała o tym, że kończy się wypłata czternastych emerytur. Emeryci renciści otrzymywali je wraz z listopadowym świadczeniem. Łącznie na ten cel przeznaczono 11 mld zł (ok. 9 mld to świadczenia wypłacane przez ZUS).

- W sumie od 2019 r. na dodatkowe świadczenia 13. i 14. emerytury przeznaczyliśmy 46 mld zł – powiedziała Maląg.

d4hmnmc

Na seniorów czeka program Senior Plus

Maląg ogłosiła też nabór wniosków w nowej edycji programu Senior Plus. Wnioski na tworzenie i utrzymanie domów i klubów seniora samorządy będą mogły składać od 7 grudnia br. do 11 stycznia 2022 r.

- Domy i kluby seniora to miejsca bardzo potrzebne, aby seniorzy mogli wspólnie spędzać czas. Jak obejmowaliśmy rządy, takich domów i klubów seniora było niespełna 100, dzisiaj można powiedzieć, że tych domów jest ponad 1 tys., a kolejne chcemy tworzyć – powiedziała szefowa MRiPS.

Budżet programu Senior Plus na lata 2021-2025 to 300 mln zł.

Rząd naciska? Prezes URE o podwyżkach cen energii

d4hmnmc

Miliardy na pogram "Aktywni plus"

Polityczka przypominała również, że realizowany jest program "Aktywni plus", z którego mogą korzystać organizacje pozarządowe, aby tworzyć projekty na rzecz seniorów.

- Kiedy spojrzymy na wsparcie w polityce senioralnej i porównamy rok 2015, kiedy obejmowaliśmy rządy, i rok 2021, to widzimy, że jest to 10-krotne zwiększenie dodatkowych środków – powiedziała Maląg.

Z danych podanych przez resort wynika, że w 2015 r. na dodatkowe wsparcie dla seniorów przeznaczono 3,62 mld zł, a w 2021 r. 36 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4hmnmc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hmnmc
d4hmnmc