Trwa ładowanie...

Koniec z krociowymi pensjami menedżerów

Kryzys gospodarczy zmieni zasady wynagradzania menedżerów - przewiduje na łamach "Pulsu Biznesu" specjalista w dziedzinie zarządzania, profesor Krzysztof Obłój.

Koniec z krociowymi pensjami menedżerówŹródło: Jupiterimages
d37quct
d37quct

Według niego, zbudowany w latach 90-tych wzorzec wynagradzania załamał się. Polegał on między innymi na tym, że płaca kadry kierowniczej nie miała górnego limitu.

_ Wcześniej stosunek dochodów najlepiej opłacanych do średniej w fimie wynosił 40 do 1 _ - twierdzi profesor Obłój.

Obecne zarobki topmenedżerów oderwały się od rzeczywistości. Dodatkowo, wysokie pensje z bonusami płacono już w czasach kryzysu, okazując w ten sposób głęboką amoralność kadry - ocenia profesor.

_ To jest gotówka, której zabrakło w przedsiębiorstwie i trzeba ją pożyczyć, co oznacza pogorszenie sytuacji finansowej. W przyszłości żadna rada nadzorcza nie weźmie na siebie takiej decyzji _ - przewiduje profesor Obłój.

Jego zdaniem, takie podejście spowoduje usunięcie menedżerskich "kominów" płacowych i ponadprzeciętnych wynagrodzeń oraz ograniczenie w wynagradzaniu pracowników akcjami.

d37quct
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37quct

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj