Trwa ładowanie...
dcske5l
dcske5l

Konsorcjum Salini z najkorzystniejszą ofertą na odcinek S7 za 996 mln zł

Warszawa, 10.10.2014 (ISBnews) - Oferta konsorcjum firm Salini Polska, Salini Impregilo i Todoni Costruzioni Generali, warta 995,9 mln zł brutto, została uznana za najkorzystniejszą w postępowaniu na budowę odcinka Ostróda Północ - Ostróda Południe drogi ekspresowej S7 wraz z budową obwodnicy Ostródy, podał olsztyński oddział GDDKiA.
Share
dcske5l

GDDKiA podała wcześniej, że druga najtańsza oferta należała do Astaldi i była warta 1.124,52 mln zł brutto, a trzecia - do konsorcjum Budimeksu i Ferrovial Agroman (1.318,50 mln zł brutto), a wszyscy ci potencjalni wykonawcy zadeklarowali 20-miesięczny termin realizacji zadania i 10-letnią gwarancję na roboty.

Inwestycja polegać będzie na budowie odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska. Powstaną dwa węzły drogowe - "Ostróda Północ" na przecięciu z drogą wojewódzką 530 i "Ostróda Południe" na skrzyżowaniu z DK 16. Wraz z budową odcinka S7 zostanie zrealizowana w ciągu drogi krajowej nr 16 obwodnica Ostródy od skrzyżowania z DK 15 w rejonie miejscowości Ornowo do węzła "Ostróda Południe". Obwodnica Ostródy będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.
(ISBnews)

dcske5l

Podziel się opinią

Share
dcske5l
dcske5l