Trwa ładowanie...
d30rg2o

Kontynuacja wzrostów na rynku walut?

W ostatnich dniach sytuacja na EURUSD pozostaje bez rozstrzygnięcia. Od początku czerwca rynek kontynuował ruch wzrostowy i wyhamował dopiero w okolicach 1,2500. Bariera ta stała się tym bardziej istotna ponieważ w tym miejscu znajduje się linia utrzymująca falę spadkową zapoczątkowaną w kwietniu przy kursie 1,3700.

d30rg2o
d30rg2o

Sytuacja ta szczególnie dobrze widoczna jest na wykresie dziennym, a ewentualne zamknięcie sesji powyżej linii trendu spadkowego dałoby pierwszy sygnał wskazujący dalszy kierunek dla pary EURUSD.

Dodatkowo z punktu widzenia analizy technicznej nie wykluczone, że na wykresie 4-godzinnym buduje się odwrócona formacja głowy i ramion. Do pełnego ukształtowania się tego układu potrzebne jest przekroczenie szczytu na poziomie 1,2500, nad którym wówczas będzie można narysować linię szyi formacji RGR. Jeśli sprawdzi się ten scenariusz to potencjalny ruch, którego możemy się spodziewać wynosi nawet 600 pipsów z poziomem docelowym w okolicach 1,3100.

W tej chwili również na parze walutowej GBPUSD tworzy się sytuacja sprzyjająca kontynuacji ostatnich wzrostów. Ważnym impulsem jest zamknięcie dziennej świecy powyżej linii trendu spadkowego utrzymującej ponad półroczną zniżkę z poziomu 1,6900. Jednak tuż ponad linią znajduje się istotny psychologiczny opór na poziomie 1,5000 i choć chwilowo wartość funta względem dolara wzrastała ponad tę barierę, to jednak o trwałym przebiciu nie może być jeszcze mowy. To, w jaki sposób zakończy się ten test, może rozstrzygnąć losy GBPUSD w najbliższym terminie. Teraz rynek może wejść w krótkotrwałą konsolidację testując przekroczoną linię spadkową oraz poziom 1,5000, jednak wraz z kursem eurodolara na rynku GBPUSD może przeważać tendencja wzrostowa.
Bartosz Popko
GO4X

d30rg2o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30rg2o