Trwa ładowanie...
d4m4paw
kosowo
+1
03-03-2009 21:40

Kosowo chce do końca czerwca przystąpić do MFW i Banku Światowego

Kosowo chce przystąpić do Międzynarodowego
Funduszu Walutowego i Banku Światowego "do końca czerwca" -
powiedział we wtorek w Londynie kosowski minister spraw
zagranicznych Skender Hyseni.

d4m4paw
d4m4paw

_ Trwają intensywne negocjacje z MFW i Bankiem Światowym. Szacuję, że najpóźniej do końca czerwca Kosowo będzie pełnym członkiem tych dwóch ważnych instytucji międzynarodowych _ - oświadczył szef kosowskiej dyplomacji.

Kosowo, które obchodziło niedawno pierwszą rocznicę jednostronnego ogłoszenia niepodległości od Serbii, musi być jeszcze uznane przez większą liczbę państw, by stać się członkiem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju - przyznał Hyseni podczas spotkania w Królewskim Instytucie Spraw Międzynarodowych (Chatham House)
.

_ Wierzę, że coraz więcej państw uzna Kosowo i że nastąpi to szybko _ - powiedział, dodając, że do końca czerwca Kosowo otworzy 18 misji dyplomatycznych, w porównaniu z 10, które ma teraz.

Minister potwierdził, że chce, aby Kosowo stało się członkiem ONZ i NATO.

d4m4paw

Powiedział też, że jego kraj "rozpaczliwie" potrzebuje inwestycji zagranicznych. _ Kosowo ma ogromną pracę do wykonania, by odbudować swoją zdewastowaną gospodarkę, która przez dziesięciolecia była źle zarządzana i systematycznie niszczona. Najmłodszy kraj świata rozpaczliwie potrzebuje inwestycji zagranicznych _ - przekonywał.

Od czasu ogłoszenia niepodległości 17 lutego 2008 roku Kosowo zostało uznane przez 55 państw. (PAP)

keb/ mc/

d4m4paw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m4paw