Trwa ładowanie...
d3p4xr7

Kosze na śmieci z Ikei jak pomarańcze za komuny. "Następuje zmiana części asortymentu"

Doszło do tego, że praktyczne pojemniki do segregacji śmieci z Ikei są trudno dostępne. Nikt nie wie, kiedy konkretnie będzie dostawa nowych, a jak już się jakieś pojawią - to drogie. W dodatku do wtórnego obiegu trafiają w wygórowanych cenach. Jak pomarańcze czy inne egzotyczne owoce za minionych czasów.
Share
Polacy ruszyli po kosze do segregacji śmieci. Tylko towaru brak.
Polacy ruszyli po kosze do segregacji śmieci. Tylko towaru brak.Źródło: East News, Fot: East News
d3p4xr7

W całej Polsce już obowiązuje segregacja śmieci na 5 rodzajów, a za brak sortowania są kary, o czym już nieraz pisaliśmy. Bardzo często wymaga to wstawienia do kuchni kilku nowych pojemników, a mało kto jest na to przygotowany. I tu zaczyna się problem.

Jednym z najbardziej popularnych źródeł praktycznych i niedrogich tego typu rozwiązań jest Ikea. Jak bardzo popularnym? Tak, że aktualnie w zasadzie niemożliwe jest kupno tam średniej (lub mniejszej) wielkości pojemnika.

Nasza czytelniczka, pani Joanna, wysłała nam przez #dziejesie.pl swoją relację - wynika z niej, że od początku roku nie może znaleźć w żadnej warszawskiej Ikei odpowiedniego śmietnika, bo wszystkie są wykupione. W sklepie internetowym są dostępne niektóre modele, ale dostawa kosztuje tyle, że opłacalność przedsięwzięcia spada do zera.

d3p4xr7

Zobacz też: Wielki test kaw rozpuszczalnych. Marki własne dyskontów vs popularni producenci

Zapytałam o to biuro prasowe Ikei. Wyjaśnienie sklepu jest dość prozaiczne - zmiana części asortymentu. - Niektóre produkty są wycofywane z naszej oferty, a w ich miejsce wprowadzamy nowości - mówi Krzysztof Janiak, koordynator ds. komunikacji. - Ostatnie zmiany objęły serię VARIERA, która nie będzie już sprzedawana w sklepach IKEA. W jej miejsce wprowadziliśmy serię HÅLLBAR. Obecnie jest ona prawie w pełni dostępna we wszystkich sklepach IKEA w Polsce oraz w zakupach on-line.

Krzysztof Janiak zapewnia również, że niedostępne elementy serii dotrą do większości sklepów w przeciągu kilku najbliższych dni, a dostawy są planowane na podstawie bieżącej sprzedaży. - Jeżeli w danym czasie jest większe zainteresowanie danymi produktami, zamawiamy ich więcej do naszych sklepów. - mówi.

d3p4xr7

A co z chyba najpopularniejszym śmietnikiem w polskich domach, widocznym poniżej? Niestety, mamy złą wiadomość - w sprzedaży z serii FILUR pozostanie tylko pojemnik 42-litrowy.

    WP.PL
Źródło: WP.PL, Fot: Aleksandra Łukasiewicz

Ktoś już wcześniej musiał zwietrzyć śmietnikowy biznes, ponieważ okazuje się, że na znanym serwisie aukcyjnym dalej można kupić pojemniki z tej serii. Szkopuł w tym, że są o jakieś 30-40 proc. droższe niż pierwotnie.

Czytaj też: Segregacja odpadów w 2020. Na co uważać i jakie są kary?

    ikea.com/pl
Źródło: ikea.com/pl, Fot: Aleksandra Łukasiewicz

Warto zauważyć, że nowa seria, o której mówi koordynator ds. komunikacji, jest prawie dwa razy droższa od swojego poprzednika. Np. pojemnik 10-litrowy "filur" kosztował 14,99 zł, a "hallbar" o takiej samej pojemności - 29,99 zł.

Wygląda na to, że czas zacząć szukać tańszych zamienników dla śmietników z Ikei.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3p4xr7

Podziel się opinią

Share
d3p4xr7
d3p4xr7