Trwa ładowanie...
ryszard krauze
30-01-2012 07:24

Krauze zapłaci 65 mln zł Telewizji Familijnej?

Sąd odrzucił odwołanie Prokom Investments od wyroku w sporze z syndykiem Telewizji Familijnej. Spór dotyczy odszkodowania za nieobjęcie obligacji w spółce będącej właścicielem TV Puls - pisze "Puls Biznesu".

Krauze zapłaci 65 mln zł Telewizji Familijnej?Źródło: PAP/Radek Pietruszka
d1lw1va
d1lw1va

Telewizja Familijna powstała w 1997 roku z inicjatywy polityka AWS Wiesława Walendziaka. Celem przedsięwzięcia było stworzenie telewizji, która stanie się przeciwwagą dla lewicowej wówczas TVP. Do przedsięwzięcia zaangażowano kilka państwowych spółek, a także firmę Ryszarda Krauzego.

Mimo zaangażowania największych spółek Skarbu Państwa przedsięwzięcie nie było w stanie wypracować zysku i ostatecznie upadło. W konsekwencji udział publicznych firm w działalności Telewizji Familijnej był przez wiele lat badany przez prokuraturę. Dziś z Ryszardem Krauze spór toczy syndyk masy upadłościowej.

Sprawa sądowa dotyczy nieobjęcia zgodnie ze wcześniejszym zobowiązaniem obligacji TF przez Prokom Investments. Początkowo kwota sporu wynosiła 30 mln zł. Dziś wraz z odsetkami jest to niemal 65 mln zł.

Wyrok sądu powinien odblokować egzekucję wierzytelności TF. Przedstawiciele PI uważają jednak, że ze względów proceduralnych nie ma takiej możliwości.

d1lw1va
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lw1va