Trwa ładowanie...

Kreml znalazł sposób na opustoszałe plaże na Krymie

Plaże na zaanektowanym w marcu przez Rosję Krymie są na początku letniego sezonu prawie opustoszałe. Kreml wpadł na pomysł, jak rozruszać turystykę na półwyspie - pisze agencja Associated Press.

Share
Kreml znalazł sposób na opustoszałe plaże na KrymieŹródło: AFP, fot: OLGA MALTSEVA
d2tsd5r

Zwrócono się do kontrolowanych przez państwo przedsiębiorstw z apelem o wysyłanie na Krym pracowników na wakacje i pokrywanie przynajmniej części kosztów.

Przez całe lata dwie trzecie z 6 mln turystów odwiedzających co roku Krym pochodziło z Ukrainy. Ale teraz wielu Ukraińców jest wciąż rozgoryczonych z powodu zajęcia półwyspu przez Rosję, a także z powodu postawy tamtejszej ludności, która posłusznie poddała się rosyjskim rządom, więc tylko nieliczni planują w tym roku krymskie wakacje - wskazuje agencja AP. Ponadto drogi i linie kolejowe na południowo-wschodniej Ukrainie są praktycznie zablokowane z powodu walk sił ukraińskich z prorosyjskimi separatystami.

Ale także Rosjanie nie spieszą się z odwiedzaniem Krymu. Jedni preferują zapewne bardziej luksusowe miejsca, innych powstrzymują trudności z dojazdem na półwysep. Dotychczas ogromna większość 2 mln Rosjan, odwiedzających co roku Krym, udawała się tam koleją.

d2tsd5r

Ponadto infrastruktura na Krymie nie zmieniła się od czasu rozpadu ZSRR, a tymczasem miliony Rosjan odkryły dla siebie tanie wyjazdy do Turcji, czy Egiptu.

Associated Press przypomina, że w czasach radzieckich wiele państwowych przedsiębiorstw organizowało swoim pracownikom bezpłatne lub hojnie dofinansowywane letnie wakacje. Niektóre rosyjskie przedsiębiorstwa robią to do dzisiaj.

Rosyjska agencja turystyczna Rosturizm wysłała w zeszłym tygodniu listy do największych kontrolowanych przez państwo korporacji z "sugestią" wykupywania wczasów na Krymie dla dziesiątków tysięcy pracowników.

Front Ludowy, ruch wspierający prezydenta Władimira Putina, zganił ostatnio przedsiębiorstwa, które dofinansowują wyjazdy dzieci swoich pracowników za granicę, zamiast organizować im wypoczynek w kraju. Front Ludowy twierdzi, że to "niepatriotyczne".

d2tsd5r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tsd5r
d2tsd5r