Trwa ładowanie...
d3vw7t7

Krzysztof Jędrzejewski, główny akcjonariusz Kopeksu, przeciwny fuzji z Famurem

03.01. Warszawa (PAP) - Krzysztof Jędrzejewski, który kontroluje ponad 59 proc. akcji Kopeksu, jest przeciwny połączeniu spółki z Famurem. Nie zamierza sprzedawać posiadanych akcji...

Share
d3vw7t7

03.01. Warszawa (PAP) - Krzysztof Jędrzejewski, który kontroluje ponad 59 proc. akcji Kopeksu, jest przeciwny połączeniu spółki z Famurem. Nie zamierza sprzedawać posiadanych akcji Kopeksu, ani wymienić ich na akcje Famuru.

"Nie zamierzam sprzedawać, ani wymieniać akcji. Być może jakieś efekty synergii są, ale ja ze swojej strony nie widzę tego połączenia" - powiedział PAP Krzysztof Jędrzejewski.

Famur poinformował w piątek rano, że zaproponował Kopeksowi rozpoczęcie rozmów w sprawie połączenia obu spółek poprzez przeniesienie majątku Kopeksu w zamian za akcje spółki Famur.

Proponowany przez Famur parytet połączenia na podstawie cen akcji zakłada, że za 1 akcję Kopex wydawane byłyby 2 akcje spółki Famur.

Famur zawarł z TDJ umowę dającą prawo zakupu 7.433.000 akcji Kopeksu, stanowiących 9,9996 proc. w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu tej spółki. Cena nabycia wyniesie 10,75 zł za akcję. Prawo zakupu będzie przysługiwać Famurowi do 30 czerwca 2014 r. PAP)

gsu/ ana/

d3vw7t7

Podziel się opinią

Share
d3vw7t7
d3vw7t7