Trwa ładowanie...
d3sdyv5
ełk
04-04-2010 19:15

Krzyżacki zamek w Ełku na sprzedaż

Krzyżacki zamek w Ełku (Warmińsko-Mazurskie) został ponownie wystawiony na sprzedaż. Poprzednie próby zbycia zamku przez miasto nie powiodły się, ale samorząd liczy, że teraz na rynku nieruchomości jest lepsza koniunktura.

d3sdyv5
d3sdyv5

Informacje o zamiarze sprzedaży zamku krzyżackiego o powierzchni 760 metrów kwadratowych, budynku powięziennego i innych budowli, wraz z oddaniem w użytkowanie wieczyste na 99 lat dwóch działek, ukazały się w lokalnej prasie. Przetarg i licytację zaplanowano na 8 czerwca w urzędzie miasta w Ełku.

Cena wywoławcza została określona na 1 mln 748 tys. 300 zł. Zamek położony jest w centrum miasta na wyspie Jeziora Ełk. Jak poinformował PAP kierownik referatu gospodarki nieruchomościami w urzędzie miasta w Ełku Tomasz Szymański, poprzednie przetargi miały charakter ofertowy, czyli ewentualny nabywca przedstawiał kwotę, jaką może zapłacić za nieruchomość, nie znając propozycji konkurentów. Obecnie rozpisany przetarg jest ustny nieograniczony i nieruchomość zostanie sprzedana temu, kto więcej wylicytuje.

Podkreślił, że samorząd liczy, iż teraz pojawi się nabywca, ponieważ poprawiła się koniunktura na rynku nieruchomości. Władze Ełku chcą, by w zamku prowadzona była działalność usługowa, związana z obsługą ruchu turystycznego, np. aby powstał tu hotel, pensjonat, centrum konferencyjne.

Obecnie otoczenie zamku jest wykorzystywane do organizowania imprez plenerowych, natomiast wnętrze zamku nie nadaje się do prowadzenia działalności. Aby zamek nie niszczał, miasto wymieniło okna i naprawiło stropy.

Przyszły inwestor musi zaadaptować zamek w ciągu 5 lat.

d3sdyv5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sdyv5