Trwa ładowanie...
zarobki

Kto do tej pory dostał największe podwyżki?

W pierwszej połowie ubiegłego roku w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego wynagrodzenie wzrosło w każdej sekcji gospodarki. Największy procentowy przyrost przeciętnej pensji – o 5 proc. – odnotowano w przetwórstwie przemysłowym. Wynagrodzenie w tej sekcji wyniosło 3 703 zł
Share
Kto do tej pory dostał największe podwyżki?
Źródło: © wojost11 - Fotolia.com
d14stxb

Największy procentowy wzrost przeciętnej pensji – o 5 proc. – odnotowano w przetwórstwie przemysłowym. Wynagrodzenie w tej branży wyniosło 3 703 zł.

W przetwórstwie przemysłowym warto zwrócić uwagę na dynamicznie rozwijającą się branżę poligraficzną. Średnia pensja pracowników poligrafii wzrosła o prawie 9 proc. w pierwszej połowie 2014 roku i wyniosła 4 270 zł, a zatrudnienie w tej branży zwiększyło się prawie o 3 proc. Wysoki wzrost procentowy wynagrodzeń odnotowano też w handlu i naprawie aut (4,7 proc.) oraz w budownictwie (4,7 proc).

W branży budowlanej w stosunku do pierwszego półrocza 2012 roku zmniejszyło się natomiast zatrudnienie – spadek wyniósł aż 8 proc. O 6 proc. spadło zatrudnienie w górnictwie i wydobywaniu. Największy wzrost zatrudnienia, o nieco ponad 4 proc., zanotowano w działalności profesjonalnej, naukowej i technicznej.

Sylwia Radzięta
Sedlak & Sedlak

d14stxb

Ile powinieneś zarabiać? Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi.

[

]( http://www.wynagrodzenia.pl/obw.php/p.76 )

Wejdź na Pracuj.pl i zmień pracę na lepszą!

d14stxb

Podziel się opinią

Share
d14stxb
d14stxb