Trwa ładowanie...
d4iox0d
d4iox0d

Kujawsko-Pomorskie/ Rozpoczęła się budowa parku przemysłowego w Paterku

Pierwszy etap budowy Nadnoteckiego Parku Przemysłowego o powierzchni 24 ha rozpoczął się w środę w Paterku (woj. kujawsko-pomorskie). Wartość inwestycji wyniesie 19,7 mln zł, z czego dofinansowanie z regionalnego programu operacyjnego sięgnie 16,4 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4iox0d

W ramach inwestycji powstaną m.in.: drogi wraz z towarzyszącą infrastrukturą, sieć średnich i wysokich napięć, kolektor wody, kolektory kanalizacji sanitarnej i deszczowej, instalacje teletechniczne. Wykonawcą budowy, która ma zakończyć się w połowie 2015 r., jest firma Eurovia.

Park przemysłowy powstanie w Paterku, w odległości 3 km od Nakła n. Notecią, w sąsiedztwie dzielnicy przemysłowej. Planowane jest wydzielenie kilkunastu działek, na których będą mogły zostać zbudowane obiekty produkcyjne, składowe i magazynowe.

Tereny parku położone są przy drodze wojewódzkiej nr 241 Rogoźno-Tuchola, a w sąsiedztwie przebiega linia kolejowa nr 281 Oleśnica-Chojnice. Park będzie miał dostęp do drogi krajowej nr 10, dzięki budowanej od końca lipca 2-kilometrowej obwodnicy Nakła, która ma zostać zakończona w połowie przyszłego roku.

Budowa parku ma zapewnione dofinansowanie ze środków unijnych w ramach regionalnego programu województwa kujawsko-pomorskiego, przewidzianych na uzbrojenie terenów inwestycyjnych.

Docelowo Nadnotecki Park Przemysłowy w Paterku ma zajmować powierzchnię 30 ha.

d4iox0d

Podziel się opinią

Share
d4iox0d
d4iox0d