Trwa ładowanie...

Kumulacja w Lotto. Tym razem do wygrania 6 mln zł

Święta, święta i miliony na koncie. We wtorek w Polsce może przybyć nowy lotto-milioner. Do zgarnięcia w Lotto jest tym razem 6 mln zł.

Kumulacja w Lotto. Tym razem do wygrania 6 mln złŹródło: East News, fot: Karolina Misztal/REPORTER
d278ynh

Dwa losowania bez zwycięzcy wystarczą, by kumulacja w Lotto urosła do kilku milionów złotych. We wtorkowym losowaniu do zgarnięcia jest dokładnie 6 mln zł. To równowartość stu lat otrzymywania co miesiąc średniej pensji w wysokości 4,9 tys. zł. To również równowartość wypłat z programu 500+ dla tysiąca dzieci przez cały rok. Oczywiście z wygranej swoje otrzymuje również fiskus – w tym wypadku byłoby to blisko 600 tys. zł (10 proc. od wartości wygranej).

Nie byłby to pierwszy szczęśliwiec, który główną wygraną trafił podczas świąt. Stało się tak na przykład w 2015 roku. Wtedy łupem jednego z graczy padły blisko 4 mln zł. Wygrana padła dokładnie w Wigilię. Zdecydowanie więcej szczęścia miał jeden z graczy w 2013 roku. Jego główna wygrana oznaczała 20 mln zł na koncie.

W ostatnim czasie świątecznych szczęśliwców nie było. Ani w 2016, ani w 2017 roku w święta nikt nie wygrywał.

d278ynh

Lotto to gra loteryjna organizowana przez państwowego monopolistę Totalizator Sportowy. Działa w Polsce od 1957 r. Pod nazwą kryje się nie tylko gra o wytypowanie szczęśliwej szóstki, ale także inne gry - m.in. Multi Multi, Mini Lotto, Kaskada, czy popularne zdrapki.

Lotto to najstarsza polska gra liczbowa. Losowania odbywają się we wtorki, czwartki oraz soboty. Codziennie w Lotto grają w Polsce tysiące osób. Rekordowe kumulacje sięgają dziesiątek milionów złotych. Wyniki losowań zawsze na finanse.wp.pl.

d278ynh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d278ynh