Trwa ładowanie...
d3wdrxo

Kuźmiuk: PiS złoży 'bardzo głęboką' autopoprawkę do budżetu na 2016 r.

[powtórzenie]

Share
d3wdrxo

Warszawa, 26.10.2015 (ISBnews) - Prawo i Sprawiedliwość (PiS) zamierza złożyć "bardzo głęboką" autopoprawkę do projektu przyszłorocznego budżetu, liczy też na wprowadzenie od 2016 r. podatku bankowego, liczonego w wysokości 0,39% od aktywów, zapowiedział poseł PiS Zbigniew Kuźmiuk w rozmowie z ISBnews.

"Będziemy chcieli złożyć bardzo głęboką autopoprawkę do budżetu, ale najpierw chcielibyśmy zobaczyć, co zastaniemy" - powiedział ISBnews Kuźmiuk w sztabie wyborczym PiS.

"Będziemy dążyli do tego, żeby od przyszłego roku funkcjonował już podatek bankowy 0,39% od aktywów" - dodał poseł.

d3wdrxo

Kuźmiuk zapowiedział też, że PiS będzie chciało rozmawiać z bankiem centralnym na temat "Programu banku centralnego", który ma przynieść ok. 350 mld zł w okresie co najmniej 7 lat. Według niego, byłby to program podobny do realizowanych np. w Wielkiej Brytanii czy na Węgrzech.

"Może być taka sytuacja, że obecna RPP uzna, że nie ma takiej potrzeby, ale według mnie dostęp do kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw jest ograniczony i będziemy chcieli to zmienić" - wskazał poseł PiS.

W wyborach parlamentarnych PiS uzyskało pierwsze miejsce z 37,7% poparcia, natomiast Platforma Obywatelska (PO) znalazła się na drugim miejscu z 23,6%, wynika z nowych danych sondażu Ipsos late poll przeprowadzonego dla Polsat News, TVN24 i TVP.

Według opublikowanych tuż po zamknięciu lokali wyborczych exit polls, PiS uzyskało 39,1% poparcia, natomiast PO - 23,4%.

Według late polls, PiS może liczyć na 232 mandaty w 460-osobowym Sejmie (wg exit polls: 242), zaś PO - na 137 mandatów (exit polls: 133).

Marek Knitter

(ISBnews)

d3wdrxo

Podziel się opinią

Share
d3wdrxo
d3wdrxo