Trwa ładowanie...
d1gh3w9
11-01-2016 10:55

Kwieciński: kończymy erę imitacji, rozpoczynamy erę innowacji (krótka2)

Kończymy erę imitacji, rozpoczynamy erę innowacji - zadeklarował wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński podczas inauguracji międzyresortowej Rady ds. Innowacyjności. Wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin podkreślił, że polska gospodarka musi się przestawić z rynku lokalnego na globalny.

d1gh3w9

Gowin wskazał też, że powinniśmy eksportować nie towary, a nowe technologie. Dodał, że rozwój gospodarczy będzie trwały, jeśli będzie czerpać z dorobku nauki.

By to wszystko było to możliwe - mówił Gowin - powołano Radę ds. Innowacyjności, a w najbliższym czasie zostanie przedstawiony projekt nowelizacji ustawy o innowacyjności. "Przezwyciężamy silosowość i resortowość rządzenia Polską" - dodał Gowin, który wraz z Kwiecińskim i innymi ministrami uczestniczył w poniedziałkowej inauguracji Rady. Rada ds. Innowacyjności ma koordynować działania różnych resortów na rzecz innowacyjności gospodarki.

"Mamy tu prawie pół rządu, co dowodzi, że bardzo poważnie podchodzimy do innowacyjności" - komentował wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.

d1gh3w9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gh3w9