Trwa ładowanie...

Kwitnie handel wtórny Świeżakami. Biedronka obiecuje dostawy popularnych maskotek

Ok. 30 zł – tyle trzeba wydać za komplet 60 naklejek, który upoważnia do darmowego odbioru maskotki Świeżaka w Biedronce. Na popularnych aukcjach internetowych, aż roi się od ofert sprzedaży naklejek lub samych maskotek. Tymczasem w samej Biedronce brakuje Świeżaków. Skargi od Polaków spływają z całego kraju. Przedstawiciele sieci zapewniają, że uprawnieni klienci odbiorą swoje pluszaki.

Kwitnie handel wtórny Świeżakami. Biedronka obiecuje dostawy popularnych maskotekFot: Allegro
d14j5qx
d14j5qx

Akcja promocyjna dyskontu okazała się tak popularna, że z początkiem listopada maskotek w kształcie owoców i warzyw zaczęło brakować w całej Polsce. Nasi czytelnicy informowali nas także o licznych sklepach, w których brakowało również naklejek. A te są potrzebne, żeby odebrać maskotkę.

Popularność akcji spowodowała, że Biedronka postanowiła przedłużyć odbiór zabawek. Sieć zapewniła nas, że zgodnie z regulaminem, naklejki będą wydawane do 20 listopada, ale odbiór nie zakończy się 4 grudnia, a będzie trwać dopóki każda z uprawnionych osób nie odbierze upragnionej maskotki.

Polacy handlują w internecie

Brak Świeżaków w dyskoncie napędził rynek wtórny. Polacy zaczęli handlować naklejkami i maskotkami na portalach aukcyjnych.

"Posiadam dużą ilość naklejek z Biedronki, cena za komplet 60 sztuk = 1 Świeżak. Przy zakupie 4 kompletów wysyłka gratis" – to treść jednego z ogłoszeń na popularnym portalu aukcyjnym.

d14j5qx

Sprzedawcy oferują atrakcyjną cenę za komplet naklejek (ok. 30 zł) i gwarantują, że sprzedawane naklejki są oryginalne. "Dostaniesz oryginalne naklejki uprawniające do odbioru Świeżaka w opisie proszę podać, czy naklejki mają być naklejone na blankiet, niektórzy kupujący chcą naklejać z dziećmi" – czytamy w treści ogłoszenia.

30 zł za komplet 60 naklejek to korzystna dla klientów oferta. Przypomnijmy, że aby otrzymać Świeżaka, należy do 20 listopada zebrać 60 naklejek, 1 naklejka przysługuje za każde wydane 40 zł (naklejki się podwajają w przypadku zakupu warzyw lub owoców oraz oznaczonych w sklepie produktów). Jeśli klient uzbiera 30 naklejek to Świeżaka może odebrać za dopłatą 19,90 zł.

W najbardziej ekstremalnej wersji za zakupy uprawniające do obioru maskotki w dyskoncie trzeba wydać aż 2400 zł. Zabawek jest osiem. To oznacza, że za cały Gang Świeżaków w Biedronce, maksymalnie możemy wydać nawet ponad 19 tys. zł.

Jeśli przy okazji zakupów w Biedronce okażemy kartą lojalnościową i zakupimy warzywa lub owoce oraz wybrane przez sieć produkty, to komplet zabawek otrzymamy za równowartość 4800 zł.

d14j5qx

Na aukcjach internetowych można kupić także same maskotki. Ich koszt waha się miedzy 26-32 zł. Część sprzedawców podkreśla jednak, że towar wysyłany jest zza granicy, a czas dostawy paczki wynosi od 10 do 34 dni roboczych. Zabawki można także kupić bezpośrednio u sprzedawców w Chinach. Stamtąd są one wysyłane do Polski.

Będą nowe dostawy Świeżaków

Sieć odniosła się do skarg klientów o braku maskotek w wielu sklepach w Polsce.

"Akcja Gang Świeżaków od samego początku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem naszych klientów. W efekcie, mimo zapewnienia dużego zapasu maskotek, może zdarzyć się tak, że w niektórych naszych sklepach wyczerpała się ich dostępna pula" – potwierdza biuro prasowe Jeronimo Martins Polska, właściciela Biedronki.

d14j5qx

"Niezależnie od tego, że w regulaminie zastrzegliśmy możliwość braku dostępności maskotek w danej placówce, jesteśmy jednocześnie świadomi niesłabnącej popularności naszej akcji i dalszego zainteresowania klientów wzięciem w niej udziału. Chcąc zapewnić wszystkim zainteresowanym możliwość skorzystania z akcji Gang Świeżaków, już zaplanowaliśmy dodatkowe dostawy pluszaków do naszych sklepów" - czytamy dalej w przesłanym oświadczeniu.

W jaki sposób klienci będą mogli odebrać zaległą maskotkę? "Klientów, którym będzie przysługiwał odbiór maskotek, zapraszamy do kontaktu z pracownikami naszych sklepów w celu uzgodnienia odbioru wybranej maskotki, jak tylko będzie ona dostępna" – informują przedstawiciele sieci.

Skąd klient będzie wiedział, że dany model maskotki pojawił się w sklepie? Biedronka poinformowała nas, że będzie prowadzić zapisy na maskotki. Pracownik sklepu będzie prosił klienta o podanie numeru telefonu. W momencie pojawienia się oczekiwanej maskotki – klient zostanie poinformowany o tym. Odbierane mają być także zaległe naklejki. Pracownicy sklepów zaznaczają to na wydrukach dołączanych do paragonów.

Sieć zapewnia, że o szczegółach dotyczących zasad odbioru Świeżaków z dodatkowej puli będzie informować klientów na bieżąco w sklepach oraz za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Biedronka prosi wszystkie osoby zainteresowane odebraniem maskotki o zachowanie kart kolekcjonerskich.

d14j5qx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14j5qx