Trwa ładowanie...

Łatwiej będzie zatrudnić obcokrajowca na budowie

Resort Pracy i Polityki Społecznej chce ułatwić polskim firmom zatrudnianie zagranicznych pracowników. Przygotował projekt, który przewiduje, że obywatele krajów graniczących z Polską - Ukraińcy, Rosjanie, Białorusini - będą mogli pracować bez zezwolenia przez trzy miesiące.

Łatwiej będzie zatrudnić obcokrajowca na budowieŹródło: WP.PL
d2ljvij
d2ljvij

Warunkiem jest jedynie otrzymanie od polskiego pracodawcy zaświadczenia, że ich zatrudni.

Rozporządzenie resortu pracy przewiduje też, że do pracy w Polsce na trzy miesiące będą mogli przyjeżdżać obywatele innych krajów świata na przykład Indii czy Chin. Będą mogli przyjeżdżać w grupach i pracować w ściśle określonych branżach takich jak budownictwo czy rolnictwo. Zdaniem dyrektora Bogdana Łysaka z Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa dobrze, że resort pracy chce ułatwień w zatrudnianiu cudzoziemców._ Jednak dla branży budowlanej trzy miesiące to zdecydowanie za mało _ - ocenia dyrektor Łysak i dodaje, że samo wyszkolenie pracowników trwa nieraz dłużej.

Dyrektor Łysak zaznaczył, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zatrudnianie w Polsce firm budowlanych z Ukrainy, Rosji czy Białorusi, którym można by było zlecać określone prace jako podwykonawcom.

Obecnie w branży budowlanej brakuje około 150 tysięcy pracowników.

d2ljvij
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ljvij