Trwa ładowanie...
ds2t0m9
ds2t0m9

Leszek Pawłowicz rozważany jako senacki kandydat do RPP - źródło

08.12. Warszawa (PAP) - Profesor Leszek Pawłowicz jest rozważany jako senacki kandydat do Rady Polityki Pieniężnej - poinformowało PAP źródło zbliżone do wyboru RPP. Sam...
Share
ds2t0m9

08.12. Warszawa (PAP) - Profesor Leszek Pawłowicz jest rozważany jako senacki kandydat do Rady Polityki Pieniężnej - poinformowało PAP źródło zbliżone do wyboru RPP. Sam zainteresowany potwierdził, że rozmawiano z nim na ten temat, jednak nie dostał oficjalnej propozycji.

"Profesor Leszek Pawłowicz jest rozważany jako senacki kandydat do Rady Polityki Pieniężnej" - powiedziało PAP źródło.

Pawłowicz w rozmowie z PAP zaznaczył, że nie złożono mu oficjalnej propozycji w tej sprawie.

ds2t0m9

"Rozmawiano ze mną na ten temat, potwierdziłem, że jestem zainteresowany, jednak nikt oficjalnie takiej propozycji mi nie złożył" - powiedział.

Leszek Pawłowicz, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Tytuł magistra ekonomii uzyskał w 1973r., doktora nauk ekonomicznych w 1977r., zaś doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w 1988r. W 1993 roku uzyskał tytuł profesora Uniwersytetu Gdańskiego.

Od 1973r. jest pracownikiem Uniwersytetu Gdańskiego, od 2003 r. kierownikiem katedry bankowości Uniwersytetu Gdańskiego.

Od 1998 jest członkiem Rady Banku Pekao S.A.

Autor wielu publikacji z dziedziny ekonomii.

Kandydatami sejmowymi koalicji PO-PSL do RPP są Andrzej Bratkowski, Elżbieta Chojna-Duch oraz Anna Zielińska-Głębocka.

Bartek Godusławski (PAP)

bg/ nik/ gor/

ds2t0m9

Podziel się opinią

Share
ds2t0m9
ds2t0m9