Trwa ładowanie...
d3t1jdh

Libet: Ostateczna cena za udziały Gerwing Sachsen zależy od due diligence

Warszawa, 01.10.2015 (ISBnews) - Libet prowadzi due diligence niemieckiego zakładu produkcyjnego Gerwing Sachsen i ostateczna cena udziałów będzie zależała od jego wyników, jak również decyzje dotyczące metody konsolidacji w ramach grupy Libet, poinformował prezes Libetu Thomas Lehmann. Potencjalną inwestycję firma sfinansuje ze środków własnych.

Share
d3t1jdh

"Mamy ustalone pewne ramy, jeśli chodzi o parametry transakcji. Wciąż jednak trwa due diligence i ostateczna cena udziałów będzie zależała od jego wyników. Podobnie jak nasze decyzje dotyczące metody konsolidacji w ramach grupy Libet. Jeżeli dojdzie do transakcji, to zostanie ona sfinansowana ze środków własnych, a przejęciu nie będzie towarzyszyła emisja akcji ani obligacji" - powiedział Lehmann, cytowany w komunikacie.

Wczoraj Libet poinformował o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie przejęcia 50% udziałów w Gerwing Sachsen.

"Planowana transakcja pozwoli na umocnienie pozycji Libet w segmencie Top Premium. Inwestycja w niemiecki zakład to kolejny krok, który pozwoli wyróżnić naszą ofertę na tle konkurencji. Umowa zagwarantuje nam wyłączność na dystrybucję ekskluzywnych płyt betonowych Gerwing na terenie Polski, Czech i Słowacji. Już teraz w ofercie posiadamy kilka tego typu produktów. Dzięki połączeniu sił, w 2016 r. ich liczba wzrośnie do ok. 40. Liczymy, że dzięki naszej kooperacji sprzedaż zakładu się podwoi, co pozwoli na wykorzystanie 80% jego mocy produkcyjnych" - dodał prezes Libetu.
Zaznaczył, że produkty oferowane przez Gerwing to "najwyższa półka", jeśli chodzi o jakość, a z punktu widzenia Libetu, płyty Gerwing będą generowały wysokie marże, pomimo konieczności ich transportu z Niemiec na teren Polski.

d3t1jdh

Podpisanie umowy ostatecznej planowane jest w grudniu tego roku. Potencjalna transakcja zostanie w większości lub całości sfinansowana ze środków własnych spółki.

Zakład Gerwing Sachsen GmbH & Co. KG, który ma być przedmiotem transakcji, zlokalizowany jest w Saksonii, ok. 650 km od Warszawy. Fabryka dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym.

Wchodząca w spółkę z Libetem firma Gerwing to znaczący niemiecki prywatny producent wyrobów z betonu, posiadający sześć fabryk na terenie Niemiec. Łączna ich powierzchnia przekracza 30 ha.

Libet będzie miał wyłączność na dystrybucję płyt betonowych z zakładu Gerwing w Polsce oraz na terenie Czech i Słowacji.

Libet to największy producent kostki brukowej w Polsce oraz lider rynku produktów premium. Spółka prowadzi obecnie produkcję w 15 zakładach produkcyjnych na 26 liniach produkcyjnych i obróbczych. Jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

(ISBnews)

d3t1jdh

Podziel się opinią

Share
d3t1jdh
d3t1jdh