Trwa ładowanie...
d2n0mtb
d2n0mtb

Liczba klientów TFI ponownie wzrosła do ponad 2 mln osób na koniec września

Warszawa, 17.11.2014 (ISBnews) - Po czterech kwartałach systematycznego spadku liczby klientów TFI, w III kwartale br. nastąpiło odwrócenie negatywnej tendencji. Na koniec września jednostki uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych posiadało 2 035 tys. osób , czyli o 2,6% więcej niż 3 miesiące wcześniej, wynika z danych Analiz Online.  W samym III kwartale  liczba klientów powiększyła się o ponad 51,5 tys. osób.
Share
d2n0mtb

Podobnie jak w poprzednich okresach, najwięcej klientów pozyskiwały towarzystwa niepowiązane z dużym bankiem detalicznym.

"Wśród nich w III kwartale dominowały TFI PZU, które jest istotnym graczem na rynku produktów emerytalnych i które konsekwentnie buduje sieć sprzedaży oraz Union Investment TFI. Towarzystwo to w ciągu zaledwie 9 miesięcy powiększyło liczbę klientów o ponad 1/3 do blisko 84 tys. osób na koniec września" - czytamy.

Z raportu wynika, że nieco słabiej natomiast wygląda sytuacja bankowych TFI. Na 6 towarzystw powiązanych kapitałowo z dużym bankiem detalicznym, tylko w dwóch odnotowano wzrost liczby klientów. Mimo to, łącznie udało się powstrzymać tendencję spadkową, na koniec września jednostki funduszy oferowanych przez 6 bankowych TFI posiadało ponad 1,4 mln osób.

W skali 12 miesięcy liczba klientów TFI wzrosła o 1,1%.

(ISBnews)

d2n0mtb

Podziel się opinią

Share
d2n0mtb
d2n0mtb