Trwa ładowanie...

Lidl idzie na podbój "ściany wschodniej"

Jeden z najpopularniejszych dyskontów w Polsce planuje budowę dziesiątego już centrum logistycznego w Polsce. Nowy magazyn w Kałuszynie koło Mińska Mazowieckiego ma zaopatrywać głównie sklepy w Warszawie, a jednocześnie pozwoli na ekspansję na wschód.

Share
Lidl idzie na podbój "ściany wschodniej"Fot: Lidl/mat. prasowe
d2mfln9

Centrum logistyczne w Kałuszynie powstanie dopiero w 2018 roku, jednak jego budowa rozpocznie się prawdopodobnie już pod koniec 2017 roku – informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl. Jak dodaje, nowy magazyn pozwoli okrążyć stolicę Polski.

Sieć Lidl poinformowała, że złożyła już odpowiednie wnioski o pozwolenia w odpowiednich urzędach.

- Położenie nowego obiektu doskonale wpisuje się w przyjętą przez sieć strategię ekspansji – mówią przedstawicie sieci. A to oznacza, że Lidl właśnie idzie na podbój tzw. ściany wschodniej.

d2mfln9

Miejscowość Kałuszyn leży w województwie mazowieckim, ok. 60 km na wschód od centrum Warszawy i ok. 33 km od centrum Siedlec. Taka lokalizacja pozwoli zaopatrywać sklepy leżące w odległości 150-200 km, ale przede wszystkim będzie służył Warszawie – rynkowi, na którym jest 2-2,5 mln konsumentów.

W odległości do 45 km od centrum stolicy Lidl ma już ok 45 sklepów, więc własny magazyn na pewno ułatwi logistykę. Oprócz Warszawy nowy magazyn będzie mógł obsługiwać sklepy zlokalizowane pomiędzy Białymstokiem, a Lublinem.

W czerwcu tego roku Lidl uruchomi swoje dziewiąte centrum dystrybucyjne w Polsce. Inwestycja powstaje w Gródkowie w gminie Psary. Będzie odpowiadać za zaopatrzenie ponad 50 sklepów sieci z województw śląskiego i małopolskiego. Ma zatrudniać ponad 200 osób. Jak informowaliśmy w marcu, sieć szuka do swojej inwestycji pracowników.

Obecnie sieć liczy ok. 620 sklepów w całej Polsce. Jej roczne obroty to ok. 13 mld zł.

d2mfln9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mfln9
d2mfln9