Trwa ładowanie...

Lidl rośne w siłę. Sieć otworzyła 11000. sklep na świecie

Nie ma pewności, który dokładnie sklep był tym jubileuszowym. Sieć w tym samym czasie uruchomiła nowe punkty detaliczne w Polsce, Serbii, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii.

Lidl rośne w siłę. Sieć otworzyła 11000. sklep na świecieŹródło: East News, fot: Maciej Chmiel
do78t32
do78t32

Najwięcej sklepów niemiecki dyskonter posiada na swoim rodzimym rynku, gdzie liczba placówek pod szyldem Lidl przekroczyła już 3,3 tys. Na drugim miejscu znajduje się Francja z liczbą ok. 1,5 tys. sklepów, a podium zamyka Wielka Brytania (ok. 770 sklepów).

Portal wiadomoscihandlowe.pl przypomina, że spośród niemal 30 rynków, na których obecny jest Lidl, Polska zajmuje pod względem liczby sklepów czwarte miejsce (700 placówek). Powyżej 600 sklepów Lidla działa jeszcze tylko w Hiszpanii i we Włoszech.

Lidl sukcesywnie wchodzi do kolejnych krajów - aktualnie buduje pierwsze sklepy w Estonii i na Łotwie. Latem 2017 r. sieć wchodząca w skład Grupy Schwarz zadebiutowała poza Europą, uruchamiając pierwszy sklep w Stanach Zjednoczonych. Dziś w USA Lidl dysponuje już siecią 77 placówek detalicznych.

Obejrzyj: Akcyza w górę. "Polski rynek alkoholu się rusyfikuje"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

do78t32
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do78t32

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj