Trwa ładowanie...
d3efmwg
zwolnienia

Linie lotnicze Air Berlin zlikwidują 900 stanowisk pracy

Linie lotnicze Air Berlin zapowiedziały we wtorek likwidację 900 stanowisk pracy. Nowy szef drugiego pod względem wielkości, po Lufthansie, niemieckiego przewoźnika Wolfgang Prock-Schauer chce w ten sposób zaoszczędzić do końca 2014 roku 400 mln euro.

Share
d3efmwg

Likwidacji ulegnie niemal co dziesiąte miejsce pracy w firmie zatrudniającej obecnie 9 300 osób. Plan naprawczy "Turbina" przewiduje oprócz ograniczenia zatrudnienia rezygnację z niektórych połączeń oraz sprzedaż części floty. Liczba samolotów ma się zmniejszyć ze 158 do 142. Prock-Schauer nie wykluczył dalszych zwolnień.

Rzeczniczka Air Berlin w Berlinie powiedziała PAP, że program oszczędności nie będzie miał wpływu na plany rozbudowy połączeń z Polską. "Zgodnie z planem 23 marca pierwszy samolot naszych linii poleci z Warszawy do Berlina" - zapewniła. Air Berlin zapowiedział w listopadzie, że od marca będzie oferował na trasie Berlin-Warszawa od poniedziałku do piątku trzy loty dziennie.

Prock-Schauer przejął 7 stycznia od Hartmuta Mehdorna kierownictwo Air Berlin. Celem wdrażanego przez niego programu oszczędności jest zapewnienie linii lotniczej rentowności. 2007 był ostatnim rokiem, kiedy berliński przewoźnik odnotował zysk netto.

Jak pisze agencja dpa, ostatnio sytuacja finansowa Air Berlin poprawiła się. W III kwartale 2012 roku linie wypracowały zysk w wysokości 67 mln euro, co nie zdołało jednak wyrównać strat z pierwszej połowy roku.

d3efmwg

Podziel się opinią

Share
d3efmwg
d3efmwg