Trwa ładowanie...
d45i5zz
d45i5zz

List Donalda Tuska do szefa litewskiego rządu (komunikat)

...
Share
d45i5zz

23.11. Warszawa - CIR informuje:

Szef rządu odpowiedział na list premiera Litwy Andriusa Kubiliusa, wysłany w ramach trwającego dialogu pomiędzy Polską a Litwą.

Treść listu premiera Donalda Tuska:

d45i5zz

"Szanowny Panie Premierze, Drogi Przyjacielu!

Dziękuję serdecznie za Pańskie życzenia z okazji Dnia Niepodległości. Cieszę się, że Litwa pragnie pozostać bliskim partnerem Polski. Nasza historia wielokrotnie pokazała, jak wiele możemy osiągnąć dzięki współpracy.

Dziękuje również za propozycję powołania kolejnych grup roboczych do przedyskutowania spraw, które wymagają pilnego podjęcia działań. W istocie, wiele problemów rozwiązać można poprzez dialog, choć czasem wystarczy dialog z przedstawicielami mniejszości narodowych, a czasem, jak na przykład w kwestii zwrotu ziemi, czy obecności języka ojczystego mniejszości w życiu publicznym, wystarczą działania jednostronne. Uważam zatem, że jest zbyt wcześnie na powołanie kolejnych grup roboczych. Zapoznajmy się najpierw z efektami pracy zespołu ekspertów, który wspólnie powołaliśmy w Połądze, a który zajął się najbardziej palącymi kwestiami edukacji i potraktujmy jego prace jako sprawdzian tej formuły współpracy i dialogu.

W naszej opinii dotychczasowe rezultaty pracy zespołu ekspertów trudno niestety nazwać satysfakcjonującymi, dlatego dobra wola strony litewskiej w sprawie modyfikacji zapisów ustawy oświatowej, odzwierciedlona w komunikacie końcowym zespołu ekspertów edukacyjnych w dniu 25 listopada 2011 r., byłaby właściwym sygnałem potwierdzającym zasadność powoływania kolejnych bilateralnych ciał eksperckich.

Jeszcze raz, dziękując za cieple słowa pod adresem Polski, pragnę życzyć Panu i Pańskim rodakom wszelkiej pomyślności.

Donald Tusk"

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d45i5zz

Podziel się opinią

Share
d45i5zz
d45i5zz