Trwa ładowanie...

List od ZUS wkrótce powinien dostać już. Zakład skończył wysyłkę informacji o stanie konta

Prawie 21 milionów listów wysłał ZUS w ramach corocznej akcji. Poradził sobie z tym 19 dni przed ostatecznym terminem.

Share
List od ZUS wkrótce powinien dostać już. Zakład skończył wysyłkę informacji o stanie konta
Źródło: East News, fot: East News
d3kt9ik

ZUS pochwalił się zakończeniem wysyłki listów z Informacją o Stanie Konta Ubezpieczonego. W tym roku list z Informacją o Stanie Konta Ubezpieczonego trafił do 20,7 mln osób, w tym do blisko 2,1 mln drogą elektroniczną, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Pozostałe 18,6 mln listów zostało wysłanych drogą tradycyjną, pocztą.

Ostatnią transzę korespondencji ZUS skierował na pocztę już 13 sierpnia, tym samym kończąc akcję wysyłania Informacji o Stanie Konta Ubezpieczonego 19 dni przed wyznaczonym terminem.

Zobacz też: ZUS nie planuje podniesienia składek. "Nie pracujemy nad takim rozwiązaniem"

W liście od ZUS znajdują się w nim informacje o stanie naszych finansów na emerytalną przyszłość. List zawiera również informację o naszej hipotetycznej emeryturze, którą otrzymalibyśmy na podstawie zgromadzonych dotychczas składek, a także w sytuacji, gdybyśmy aż do osiągnięcia wieku emerytalnego płacili takie składki jak dotychczas.

d3kt9ik

Informację o Stanie Konta Ubezpieczonego ZUS wysyła raz do roku, w wakacje. Listy są kierowane do wszystkich tych osób, które mają odprowadzoną przynajmniej jedną składkę na swoje konto ubezpieczonego w ZUS. Nie ma znaczenia, czy obecnie pracują, ważne, że w przeszłości została za nie odprowadzona choćby składka w wysokości 1 grosza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3kt9ik

Podziel się opinią

Share
d3kt9ik
d3kt9ik