Trwa ładowanie...

LOT będzie latał z Warszawy do stolicy Kazachstanu

8 maja Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią połączenie z Warszawy do Astany. Przewoźnik chwalił się planami latania do stolicy Kazachstanu już we wrześniu zeszłego roku.

LOT będzie latał z Warszawy do stolicy KazachstanuŹródło: Eastnews, fot: Hildegarda Cjujstek/REPORTER
d1ids36
d1ids36

Połączenie będzie realizowane Boeingami 737-800 NG, które trafią do LOT-u już w kwietniu. Polski przewoźnik będzie latał do Astany 4 razy w tygodniu. "W poniedziałki, środy, czwartki i piątki samoloty wystartują z Warszawy o godzinie 22:50 i wylądują w Astanie o godzinie 07:45 rano. Rejs powrotny zabierze pasażerów z Kazachstanu we wtorki, czwartki, soboty i niedziele o godzinie 13:00 i wyląduje w Warszawie o 14:15 czasu lokalnego" - czytamy w komunikacie.

Pokonanie tej trasy będzie zajmowało samolotom około 5 godzin. Docelowo połączenie będzie obsługiwane najnowocześniejszym samolotem wąskokadłubowym - Boeingiem 737 MAX 8.

Uruchomienie rejsów do Astany jest jednym z elementów strategii rozwoju LOT-u, która zakłada, że do 2020 roku linie będą rentowne. W tym roku, oprócz połączenia do Kazachstanu, LOT uruchomi także rejsy między innymi do Los Angeles i Newark.

Na wszystkich długich trasach (do Nowego Jorku, Chicago, Toronto, Los Angeles, Newark, Pekinu, Tokio i Seulu) połączenia obsługiwane są Dreamlinerami, uznawanymi za najnowocześniejsze samoloty świata.

d1ids36

"Przez ostatnie lata Astana stała się jedną z najważniejszych azjatyckich stolic, ważnym ośrodkiem biznesowym i nowoczesnym, imponującym miastem dla wszystkich odwiedzających. Jestem przekonany, że bezpośrednie połączenie LOT-u pozwoli na zacieśnienie współpracy gospodarczej i kulturalnej czy turystycznej. Liczymy, że coraz więcej pasażerów z Kazachstanu zdecyduje się odwiedzić Polskę, jak również coraz więcej Polaków zdecyduje się odwiedzić ekscytujący kraj, jakim z pewnością jest Kazachstan" - skomentował prezes Rafał Milczarski, cytowany w komunikacie.

Kazachstan to szósty partner gospodarczy Polski w Azji. W 2015 roku obroty handlowe pomiędzy Polską a Kazachstanem, według danych Komitetu Dochodów Państwowych Ministerstwa Gospodarki Narodowej Kazachstanu, wyniosły 1,1 mld dol. Natomiast w okresie od stycznia do listopada 2016 roku - 708,9 mln dol.

Na rynku kazachskim zarejestrowanych jest, w różnych formach prawnych, 190 firm z polskim kapitałem. W okresie pierwszych trzech kwartałów 2016 roku polskie firmy, według danych Narodowego Banku Republiki Kazachstanu, zainwestowały w Kazachstanie 21,6 mln dol. Istniejące możliwości rozwoju współpracy gospodarczej zauważają również władze Polski i Kazachstanu, podkreślono w komunikacie.

d1ids36
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ids36